Andrzej Reclik nowym Prezesem Górażdże Cement SA

Ocena: 0
3471

Andrzej Reclik, dotychczasowy Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy, obejmie z dniem 1 lipca 2019 roku funkcję Prezesa Zarządu Górażdże Cement SA. Na tym stanowisku zastąpi Ernesta Jelito, który zostanie Członkiem Zarządu koncernu HeidelbergCement.

Andrzej Reclik, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, z Grupą Górażdże związany jest od 1994 roku. Sprawując funkcje menedżerskie w spółkach tworzących Grupę Górażdże, aktywnie uczestniczył w budowie grupy kapitałowej, m.in. pełniąc w latach 2007-2010 funkcję Dyrektora Zarządzającego w liniach biznesowych kruszyw i betonu towarowego. Zarządzał wieloma kluczowymi dla Grupy Górażdże projektami rozwojowymi i inwestycyjnymi. Od 2010 roku zajmuje stanowisko Dyrektora Finansowego i członka zarządu Górażdże Cement SA, jednocześnie wypełniając obowiązki Dyrektora IT.

Grupa Górażdże jest liderem na polskim rynku cementu i jednym z największych w kraju producentów betonu towarowego oraz kruszyw. Spółki należące do Grupy Górażdże: Górażdże Cement, Górażdże Beton i Górażdże Kruszywa to dynamicznie i nowocześnie zarządzane firmy, które umiejętnie łączą rozwój rynkowy oraz technologiczny z troską o ochronę środowiska i społeczną odpowiedzialnością.

W skład Grupy Górażdże wchodzi cementownia Górażdże oraz przemiałownia cementu Ekocem w Dąbrowie Górniczej, 17 kopalń kruszyw naturalnych, a także ponad 60 wytwórni betonu towarowego. Łącznie w spółkach Grupy Górażdże jest zatrudnionych ponad 1 200 osób.

Właścicielem Grupy Górażdże od 1993 roku jest międzynarodowy koncern HeidelbergCement - jeden  z największych na świecie koncernów w branży materiałów budowlanych. Wraz z przejęciem włoskiego producenta cementu Italcementi, HeidelbergCement stał się numerem 1 w globalnej produkcji kruszyw, numerem 2 na światowym rynku cementu i numerem 3 w produkcji betonu towarowego. Grupa  HeidelbergCement zatrudnia obecnie około 59 000 pracowników,  w ponad 3 000 zakładach produkcyjnych, w 60 krajach, na pięciu kontynentach.

Podstawową działalnością HeidelbergCement jest produkcja i dystrybucja cementu i kruszyw - dwóch podstawowych surowców do produkcji betonu. Firma zajmuje się również produkcją betonu towarowego, ale także - w niektórych krajach - produkcją asfaltu i innych produktów budowlanych.

Źródło i zdjęcie: Grupa Górażdze

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy