Strona główna | AktualnościEric Olsen, Dyrektor Generalny LafargeHolcim, opuści spółkę w lipcu 2017 r.

Eric Olsen, Dyrektor Generalny LafargeHolcim, opuści spółkę w lipcu 2017 r.

24 kwietnia 2017 roku zarząd LafargeHolcim przyjął rezygnację Dyrektora Generalnego spółki, Erica Olsena, który opuści firmę 15 lipca 2017 roku -  dwa lata po objęciu stanowiska prezesa i przyjęciu odpowiedzialności za skuteczne połączenie spółek Lafarge i Holcim.

"Zarząd pragnąłby wyrazić swoją wdzięczność Ericowi Olsenowi za jego wieloletnie poświęcenie na rzecz firmy i nieoceniony wkład w integrację dwóch firm w roku 2015, za który był odpowiedzialny jako prezes spółki" - poinformowała spółka w wydanym komunikacie. "Eric Olsen scalił dwie organizacje i stworzył jedną globalną firmę. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za ten sukces" - podkreślił Beat Hess, Prezes Zarządu.

"Po dwóch latach zarządzania LafargeHolcim, jestem dumny z naszych osiągnięć. Uwieńczone sukcesem połączenie dwóch firm dowodzi wielkiego zaangażowania i pasji 90 tysięcy naszych pracowników na całym świecie, dowodem tego jest dynamika naszych wyników. Grupa ma teraz wszystko, czego jej potrzeba, by z powodzeniem przekształcać branżę i budować nasz świat w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju. Moja decyzja wynika z głębokiego przekonania, że krok ten przyczyni się do rozwiązania problematycznych kwestii związanych z cementownią w Syrii. Choć nie byłem ani zaangażowany, ani nawet świadomy charakteru odbywających się tam działań - wierzę, że moje odejście przyczyni się do przywrócenia spokoju i zakończenia narażenia na szwank reputacji firmy" - powiedział Eric Olsen.

Poszukiwanie następcy Erica Olsena już się rozpoczęło. Do chwili nominacji nowego Dyrektora Grupy funkcję tę pełnić będzie Beat Hess, Prezes Zarządu. Z dniem 15 lipca 2017 roku, gdy spółkę opuści Eric Olsen, obowiązki dyrektora generalnego przejmie Beat Hess, natomiast Roland Köhler (obecnie członek komitetu wykonawczego odpowiedzialny za Europę, Australię i Nową Zelandię oraz za obszar Trading) obejmie stanowisko Prezesa ds. Operacyjnych (Chief Operating Officer).

Źródło: LafargeHolcim

CZYTAJ WIĘCEJ

Jan Jenisch nowym Prezesem Grupy LafargeHolcimDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Termobet: Termoizolacyjność budynku - jak uchronić dom przed utratą ciepła?

Jednym z kluczowych etapów każdej budowy jest zapewnienie prawidłowej termoizolacyjności budynku. Aby zagwarantować w nim komfort cieplny, konieczne jest właściwe wykonanie wieńca stropowego. Odpowiednio dobrane kształtki poprawiają izolacyjność cieplną stropów, dzięki czemu budynek stanie się bardziej energooszczędny. Czytaj więcej