Budimex i Politechnika Warszawska łączą siły

Ocena: 0
2478
Budimex SA i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie umożliwiające rozwój potencjału innowacyjnego firmy i uczelni poprzez prowadzenie wspólnych projektów badawczych w zakresie nowoczesnych technologii i rozwiązań.

Porozumienie 15 maja br. sygnowali rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt oraz prezes Zarządu i dyrektor generalny Budimeksu SA Dariusz Blocher.

Rektor Politechniki Warszawskiej podkreślił, że uczelnia ma wszelkie kompetencje do tego, by wesprzeć Budimex w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań. Wyraził również zadowolenie, że współpraca ma mieć charakter interdyscyplinarny, obejmujący dziedziny poszczególnych wydziałów PW, w tym koordynatora działań - Wydział Inżynierii Lądowej, który podczas spotkania reprezentował dziekan prof. dr hab. inż. Andrzej Garbacz. "Żyjemy w czasach gruntownych przemian. W budownictwie widać potrzebę i chęć wdrażania innowacji, bo jest to olbrzymi rynek. Jeszcze kilka lat temu innowacyjność postrzegaliśmy przede wszystkim w obszarze nowych materiałów czy konstrukcji. Obecnie zmiany zachodzące w przemyśle, na które wpływ ma postępująca digitalizacja świata stawiają przed nami zupełnie nowe wyzwania" - wskazał prof.  Jan Szmidt.


Prezes Budimeksu nie krył zadowolenia z nawiązanej współpracy "Bardzo się cieszę, że największa firma budowlana w Polsce będzie mogła współpracować z wiodącą uczelnią techniczną w naszym kraju" - powiedział. Dodał również, że Budimex poszukuje własnego pomysłu na innowacyjność. Nowoczesne rozwiązania mają przede wszystkim wspierać realizację celów biznesowych firmy oraz zwiększać jej konkurencyjność. Prezes Blocher podkreślił również, że Budimex to nie tylko firma budowlana.

"Myślę, że dla Budimeksu Politechnika będzie doskonałym źródłem inspiracji, świeżych pomysłów, które będziemy się starali skomercjalizować. Rynek ma wobec nas coraz większe oczekiwania. Musimy szukać nowych rozwiązań, by budować lepiej, efektywniej. Proste cięcie kosztów już nie wystarczy, by zaoferować w przetargu najniższą cenę. Poszukujemy innowacyjnych rozwiązań nie tylko w budownictwie, ale także w zarządzaniu infrastrukturą, budynkami, logistyce i tu również widzimy obszary do współpracy z uczelnią" - podsumował prezes Blocher.

Źródło i zdjęcia: Budimex
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy