Grupa LafargeHolcim ogłasza wyniki za I kwartał 2017 roku

Ocena: 0
1316
Grupa odnotowała wzrost przychodów o 5,3% w stosunku do analogicznego okresu. Wzrósł też zysk operacyjny EBITDA o 14,5%. Osiągnięte wyniki potwierdzają prawidłową realizację założeń przyjętych na 2017 rok - podkreślili przedstawiciele firmy w wydanym komunikacie.
Eric Olsen, Dyrektor Generalny Grupy LafargeHolcim, podkreślił: "Dobre wyniki w pierwszym kwartale oznaczają dla nas doskonały start w 2017 roku. Jest to również czwarty z kolei kwartał wzrostu zysków. Osiągnięte wyniki zawdzięczamy utrzymującej się sile polityki cenowej, zwyżkującej sprzedaży i efektowi synergii. Szczególnie korzystne wyniki odnotowaliśmy w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki; wzrost zysku wiąże się przede wszystkim z ożywieniem na rynku nigeryjskim. Indie odnotowały pozytywny wynik w pierwszym kwart ale można uznać, iż skutki demonetyzacji należą już do przeszłości. Rynek Stanów Zjednoczonych poradził sobie bardzo dobrze pomimo wcześniejszych niekorzystnych porównań rok do roku z łagodnych warunków pogodowych w pierwszych trzech miesiącach. Wyniki osiągnięte w pierwszym kwartale w połączeniu ze stałą silną pozycją rynkową i dywersyfikacją portfela wzmacniają naszą wiarę w realizację założeń przyjętych dla 2017 roku i celów założonych na rok 2018".

W 2017 roku Grupa LafargeHolcim zamierza osiągnąć zrównoważoną stopę wzrostu dzięki dalszemu realizowaniu założeń niższych nakładów inwestycyjnych, oszczędnościom w obszarze kosztów strukturalnych i komercyjnemu zróżnicowaniu produktów i rozwiązań budowlanych. Założeniom tym sprzyjać będzie szczególnie wkład takich rynków, jak Stany Zjednoczone, Indie, Nigeria i wybrane państwa europejskie. Firma przewiduje wzrost popytu od 2 do 4 procent na obsługiwanych przez siebie rynkach.


Źródło: LafargeHolcim
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: