Strona główna | AktualnościJan Jenisch nowym Prezesem Grupy LafargeHolcim

Jan Jenisch nowym Prezesem Grupy LafargeHolcim

Grupa LafargeHolcim ogłosiła nominację Jana Jenischa na stanowisko Prezesa. Stanowisko to obejmie dnia 16 października 2017 roku. By rozpocząć pracę w LafargeHolcim, Jan Jenisch opuści szwajcarską spółkę Sika AG, która jest globalnym liderem w rozwoju oraz produkcji systemów i produktów dla sektora materiałów budowlanych i branży motoryzacyjnej.

Jan Jenisch od stycznia 2012 roku pełni funkcję prezesa Sika AG. Pod jego kierownictwem firma rozwinęła swoją działalność na nowych rynkach i ustanowiła nowe standardy wydajności w sprzedaży i pod względem rentowności prowadzonego biznesu. W efekcie kapitalizacja rynkowa firmy Sika potroiła się, a firmę niedawno umieszczono na indeksie giełdowym spółek notowanych na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
 
"Jan Jenisch jest prezesem, który cieszy się powszechnym szacunkiem, gdyż niezmiennie osiąga wysokie wyniki finansowe i posiada dogłębne zrozumienie sektora materiałów budowlanych" - podkreślił Beat Hess, Przewodniczący Rady Nadzorczej LafargeHolcim. "Jego umiejętny styl zarządzania i zdolności interpersonalne dobrze wpasowują się w naszą kulturę korporacyjną i kadrę zarządzającą LafargeHolcim. Bardzo cieszę się z perspektywy współpracy z Janem nad przyspieszeniem realizacji strategii naszej firmy".
 
"Cieszę się, że mam okazję dołączyć do zespołu LafargeHolcim" - powiedział Jan Jenisch, nowo wybrany Prezes. "LafargeHolcim to kultowa marka i globalny lider w sektorze materiałów budowlanych. Posiada ogromny potencjał rozwoju w przyszłości. Nie mogę się doczekać, aż dołączę do światowej kadry kierowniczej tej grupy i będę mógł poprowadzić ją ku pełnej sukcesów przyszłości".
 
Życiorys Jana Jenischa

Jan Jenisch rozpoczął swoją karierę w spółce Sika w 1996 roku. Pracował tam na wielu stanowiskach kierowniczych w działach funkcjonalnych i oddziałach krajowych. W 2004 roku został Członkiem Zarządu firmy jako Szef Pionu Przemysłowego, a w latach 2007-2012 był Prezesem na region Azji i Pacyfiku.
 
Jan Jenisch studiował w Szwajcarii i w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem szwajcarskiego Uniwersytetu we Fryburgu, gdzie ukończył studia MBA. Jest też dyrektorem niewykonawczym notowanej na giełdzie spółki Schweiter Technologies AG i prywatnej Glas Troesch AG. Ma żonę i dwoje dzieci.

Źródło i zdjęcie: LafargeHolcim

CZYTAJ WIĘCEJ

Eric Olsen, Dyrektor Generalny LafargeHolcim, opuści spółkę w lipcu 2017 r.DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej