Jan Jenisch nowym Prezesem Grupy LafargeHolcim

Ocena: 0
2110
Grupa LafargeHolcim ogłosiła nominację Jana Jenischa na stanowisko Prezesa. Stanowisko to obejmie dnia 16 października 2017 roku. By rozpocząć pracę w LafargeHolcim, Jan Jenisch opuści szwajcarską spółkę Sika AG, która jest globalnym liderem w rozwoju oraz produkcji systemów i produktów dla sektora materiałów budowlanych i branży motoryzacyjnej.

Jan Jenisch od stycznia 2012 roku pełni funkcję prezesa Sika AG. Pod jego kierownictwem firma rozwinęła swoją działalność na nowych rynkach i ustanowiła nowe standardy wydajności w sprzedaży i pod względem rentowności prowadzonego biznesu. W efekcie kapitalizacja rynkowa firmy Sika potroiła się, a firmę niedawno umieszczono na indeksie giełdowym spółek notowanych na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
 
"Jan Jenisch jest prezesem, który cieszy się powszechnym szacunkiem, gdyż niezmiennie osiąga wysokie wyniki finansowe i posiada dogłębne zrozumienie sektora materiałów budowlanych" - podkreślił Beat Hess, Przewodniczący Rady Nadzorczej LafargeHolcim. "Jego umiejętny styl zarządzania i zdolności interpersonalne dobrze wpasowują się w naszą kulturę korporacyjną i kadrę zarządzającą LafargeHolcim. Bardzo cieszę się z perspektywy współpracy z Janem nad przyspieszeniem realizacji strategii naszej firmy".
 
"Cieszę się, że mam okazję dołączyć do zespołu LafargeHolcim" - powiedział Jan Jenisch, nowo wybrany Prezes. "LafargeHolcim to kultowa marka i globalny lider w sektorze materiałów budowlanych. Posiada ogromny potencjał rozwoju w przyszłości. Nie mogę się doczekać, aż dołączę do światowej kadry kierowniczej tej grupy i będę mógł poprowadzić ją ku pełnej sukcesów przyszłości".
 
Życiorys Jana Jenischa

Jan Jenisch rozpoczął swoją karierę w spółce Sika w 1996 roku. Pracował tam na wielu stanowiskach kierowniczych w działach funkcjonalnych i oddziałach krajowych. W 2004 roku został Członkiem Zarządu firmy jako Szef Pionu Przemysłowego, a w latach 2007-2012 był Prezesem na region Azji i Pacyfiku.
 
Jan Jenisch studiował w Szwajcarii i w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem szwajcarskiego Uniwersytetu we Fryburgu, gdzie ukończył studia MBA. Jest też dyrektorem niewykonawczym notowanej na giełdzie spółki Schweiter Technologies AG i prywatnej Glas Troesch AG. Ma żonę i dwoje dzieci.

Źródło i zdjęcie: LafargeHolcim
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: