Prace wyburzeniowe, które zmieniły na zawsze wygląd Warszawy

Ocena: 0
5599
W ostatnich dniach w Warszawie miało miejsce spotkanie przedstawicieli Grupy TREE oraz Husqvarna Construction. W trakcie spotkania zaprezentowano kierunki rozwoju branży wyburzeniowej i najnowsze rozwiązania technologiczne, które zmieniają branżę budowlaną na całym świecie. Opisano trudności, z jakimi spotkała się grupa TREE podczas rozbiórek budynków stanowiących symbole warszawskiej architektury, a także pokazano jak zaawansowane technologicznie maszyny firmy Husqvarna Construction, przyspieszają prace wyburzeniowe i umożliwiają wykonanie prac, które jeszcze do niedawna były technologicznie nieosiągalne.

Grupa TREE to lider na polskim rynku wyburzeniowym. Grupa rozpoczęła 18 lat temu działalność od drobnych prac ziemnych. Widząc potencjał w pracach wyburzeniowych, rozbudowała swoją działalność i wyspecjalizowała się w wyburzeniach, rozbiórce budynków i mostów oraz recyklingiem materiałów porozbiórkowych. Dziś grupa dysponuje najnowocześniejszym sprzętem, w tym zaawansowanymi robotami wyburzeniowymi Husqvarna Construction i świadczy bardzo szeroki zakres usług prac budowlanych.

Kultowe adresy - Grupa TREE

Grupa TREE realizuje największe w Polsce zlecenia z zakresu wyburzeń. Zrealizowali projekty wyburzeniowe takich lokalizacji jak: Dom Towarowy SEZAM, komin na terenie elektrociepłowni Siekierki, estakady w trasie Łazienkowskiej, wielokondygnacyjny parking na lotnisku im F. Chopina w Warszawie, budynek o konstrukcji linowej przy Woronicza 17, Bibliotekę Główną, Universal w Centrum Warszawy czy Warszawską Rotundę. Od początku swojej działalności grupa wyburzyła ponad 5 mln m3 kubatury obiektów w całym kraju.Ponad 640 narzędzi wyburzeniowych zamontowanych na maszynach Grupy TREE wydobywa   stal z betonu oraz przerabia 800 000 ton gruzu, który pozostaje po rozbiórce. Grupa TREE dysponuje prawie 200 jednostkami, które rocznie zużywają w ramach prowadzonych prac ponad 2,5 mln litrów paliwa.


"Prace wyburzeniowe to trudne w realizacji projekty, do których oprócz perfekcyjnego przygotowania niezbędna jest dobrze przygotowana załoga oraz sprzęt. Dostępne dziś na rynku maszyny wyburzeniowe pozwalają nam przeprowadzić trudne prace rozbiórkowe w czasie, który jeszcze kilka lat temu był nieosiągalny ze względu na brak odpowiedniej technologii. Roboty wyburzeniowe Husqvarna Construction usuwają elementy kondygnacji zdalnie. Operator znajduje się bezpiecznie oddalony od miejsca, w którym prowadzone są prace, przez co zwiększamy bezpieczeństwo naszych pracowników. Maszyny recyklingowe tj. kruszarki, czy przesiewacze pozwalają nam już na terenie prowadzonych prac przetwarzać i odzyskiwać cenne surowce z materiału porozbiórkowego" - mówi Dariusz Dudek, Prezes Grupy TREE.

"Dla naszej firmy istotne prócz sprzętu jest doświadczenie i kreatywność naszej kadry.  Dobieramy pracowników tak by zachować równowagę między latami praktyki a świeżym spojrzeniem. Kreatywność młodych ludzi sprawia, że na pierwszy rzut oka czasem absurdalne pomysły, po głębszej analizie okazują się najlepszy rozwiązaniem" - mówi Tomasz Wąsek, Dyrektor Kontraktu Grupy TREE.


"Cieszymy się, że nasze maszyny zostały docenione przez liderów rynku wyburzeniowego w kraju i za granicą. Husqvarna Construction od lat udoskonala swoje produkty, w taki sposób, aby były one bezpieczniejsze, wydajniejsze, łatwe w obsłudze i przede wszystkim pozwalały na wykonywanie prac, które do tej pory były nieosiągalne. Nasze roboty wyburzeniowe to zaawansowane technologicznie maszyny, które pozwalają na prace w miejscach trudno dostępnych, a ich rozmiary pozwalają na wprowadzenie ich do pomieszczeń przez standardowe otwory na drzwi. Dodatkowo możliwość zdalnego sterowania maszyn ogranicza możliwość wypadku z udziałem operatora do zera, gdyż prace można prowadzić nawet z dużej odległości" - mówi Dawid Trukszyn, Country Manager w firmie Husqvarna Construction.


Źródło i zdjęcia:  Husqvarna AB
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy