Strona główna | AktualnościRozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej. Obiekty wielkogabarytowe - maj 2017 r.

Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej. Obiekty wielkogabarytowe - maj 2017 r.

347 informacji o rozstrzygniętych przetargach opublikowano w maju 2017 roku. Ich łączna wartość wyniosła 1,05 mld zł.

Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach w branży budowlanej - obiekty wielkogabarytowe. W zestawieniu wzięto pod uwagę podbranże: lotniska, lądowiska, magazyny, zakłady produkcyjne, obiekty handlowe, nawodne, sportowe, użyteczności publicznej oraz wojskowe.

Jak wynika z raportu, organizatorzy z województwa mazowieckiego i podkarpackiego ogłosili największą liczbę rozstrzygnięć przetargowych w analizowanej branży. W badanym okresie były to odpowiednio 67 i 42 wyniki. Kolejne miejsca zajęły województwa wielkopolskie (37) i pomorskie (32).

Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę jest województwo mazowieckie. Łączna suma wyników przetargów w tym regionie wyniosła ponad 221 mln zł. Następne w kolejności pod względem wartości rozstrzygniętych przetargów są województwa wielkopolskie  - ponad 157 mln zł oraz pomorskie ponad 103 mln. 

Najdroższy przetarg, którego wynik opublikowano w maju dotyczył budowy dotyczył budowy Centrum Sportu w Błoniu. Wartość przetargu wyniosła ponad 61 mln zł. Zwycięzcą została firma ALSTAL GRUPA BUDOWLANA SP. Z O.O. SP.K.. 

Cały raport dostępny jest na stronie serwisu Pressinfo.pl: http://www.pressinfo.pl/shop/report/free,1.html 

Źródło: www.PressInfo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Poradnik inżyniera. Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej