Strona główna | AktualnościRozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej: obiekty wielkogabarytowe - marzec 2017 r.

Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej: obiekty wielkogabarytowe - marzec 2017 r.

Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach w branży budowlanej - obiekty wielkogabarytowe. W zestawieniu wzięto pod uwagę podbranże: lotniska, lądowiska, magazyny, zakłady produkcyjne, obiekty handlowe, nawodne, sportowe, użyteczności publicznej oraz wojskowe.

Jak wynika z raportu, organizatorzy z województwa podkarpackiego ogłosili największą liczbę rozstrzygnięć przetargowych w analizowanej branży. W badanym okresie było to 10 wyników. Kolejne miejsca zajęły województwa lubuskie (9) i mazowieckie (5). 

Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę jest również województwo podkarpackie. Łączna suma wyników przetargów w tym regionie wyniosła 22 mln zł. Następne w kolejności pod względem wartości rozstrzygniętych przetargów są województwa mazowieckie - 16 mln zł oraz łódzkie (7 mln). 

Najdroższy przetarg, którego wynik opublikowano w marcu dotyczył budowy drogowo-kolejowego węzła przesiadkowego, targowiska miejskiego okresowego i hali targowej z infrastrukturą, położonych przy ulicy Sienkiewicza w Ciechanowie. Wartość przetargu wyniosła blisko 11 mln zł. Zwycięzcą została firma Ids-Bud S.A.

Cały raport dostępny jest na stronie serwisu Pressinfo.pl: http://www.pressinfo.pl/raporty-branzowe/raport-budownictwo-wielkogabarytowe-rozstrzygniete-postepowania-przetargowe-w-marcu-2017-roku.html

Źródło: www.PressInfo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Poradnik inżyniera. Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej