Solbet kontynuuje współpracę z Politechniką Śląską

Ocena: 0
8237

Zarząd Firmy Solbet podpisał umowę na dalszą współpracę z Katedrą Konstrukcji Budowlanych Politechniki Śląskiej. Z gliwicką uczelnią firma Solbet współpracuje już od wielu lat. W ramach współpracy naukowcy z Politechniki Śląskiej wykonują m.in. badania murów.

Politechnikę Śląską reprezentują: Dziekan, prof. dr hab. inż. Joanna Bzówka, dr hab. inż. Łukasz Drobiec, prof. PŚ, dr hab. inż. Radosław Jasiński, prof. PŚ.
Firmę SOLBET reprezentują: Łukasz Małecki - Wiceprezes Zarządu SOLBET Sp. z o.o., Hubert Małecki - Wiceprezes Zarządu oraz Lech Misiewicz - dyrektor ds. rozwoju

Większa część badań jest wykonywana na modelach w skali naturalnej. Na kolejne lata przewidziano badania całych struktur budynku złożonych ze ścian i stropów. To unikatowe badania prowadzone na skalę światową. Kolejna tura badań będzie wykonywana do grudnia 2023 roku. Owoców współpracy firmy SOLBET Sp. z o.o. z Politechniką jest już wiele. Napisano już kilka prac doktorskich, a część jest w opracowaniu. Powstało też wiele artykułów i referatów, które zostały opublikowane w międzynarodowych i krajowych czasopismach oraz zaprezentowane na międzynarodowych i krajowych konferencjach. Na podstawie badań opracowane zostaną również wytyczne projektowe i wykonawcze. To wkład w rozwój konstrukcji murowych z betonu komórkowego na skalę światową.

Hala badawcza po brzegi wypełniona modelami ścian z betonu komórkowego

Źródło i zdjęcia: Solbet

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy