Strabag wybuduje szpital jednodniowy na warszawskiej Białołęce

Ocena: 0
3399

STRABAG Sp. z o.o. i SPZOZ Warszawa Białołęka podpisały umowę na budowę szpitala jednodniowego z przychodnią, zlokalizowanego na działce przy ul. Przykoszarowej.

Zakres realizowanych prac obejmuje budowę niepodpiwniczonego budynku o trzech kondygnacjach nadziemnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą we wszystkich branżach oraz zagospodarowanie przyległego do budynku terenu i stałe wyposażenie obiektu.

Powstanie nowoczesny obiekt o atrakcyjnej architekturze, w którym na parterze znajdą się: izba przyjęć, przychodnia, pracownie specjalistyczne, dział farmacji oraz pomieszczenia techniczne. Na pierwszym piętrze przewidziano blok z dwoma salami operacyjnymi, salę wybudzeń oraz oddział z piętnastoma łóżkami i zakładem rehabilitacji. Najwyższa, druga kondygnacja ze strefą wielofunkcyjną przeznaczona jest na pomieszczenia administracyjne oraz techniczne.

Poza budynkiem głównym zakres prac obejmuje między innymi budowę: stacji transformatorowej, zbiorników wody, dróg wewnętrznych oraz parking z 66 miejscami postojowymi.

Rozpoczęcie realizacji planowane jest na luty br., a całość zostanie wykonana w ciągu 16 miesięcy.

Jest to kolejny, realizowany przez STRABAG w ostatnim czasie, w tym obszarze budownictwa kontrakt. W trakcie budowy znajdują się między innymi zakład radioterapii w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie oraz (budowany w konsorcjum z ERBUD) Szpital Południowy w Warszawie.

Źródło i wizualizacja: Strabag

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy