XV edycja Kampanii "Dobry Beton"

Ocena: 0
2042

W zmaganiach tegorocznej edycji Znaku Jakości DOBRY BETON wystartowało 18 wytwórni betonu towarowego z czego 13 to nowicjusze, którzy poddają się procesowi certyfikacji po raz pierwszy, a 5 wytwórni prolonguje to wyróżnienie na kolejny okres.

W XV edycji DOBREGO BETONU oceniane są kompetencje wytwórni w trzech obszarach: jakości, bhp i ochrony środowiska.

Podstawowym przesłaniem tegorocznej Kampanii Znaku DOBRY BETON jest potwierdzenie wysokich standardów jakościowych produkcji mieszanki betonowej, co jest szczególnie istotne w związku z urzędowym przyznaniem betonowi towarowemu statusu wyrobu budowlanego - z obowiązkiem posiadania certyfikatu ZKP, począwszy od dnia 1 stycznia 2019 r. Audyt z zakresu jakości można traktować zatem, jako audyt wstępny weryfikujący poziom przygotowania wytwórni przed obowiązkową certyfikacją ZKP.

Ponieważ misją Stowarzyszenia jest edukacja i pomoc producentom betonu towarowego stąd od tegorocznej Kampanii Znaku nastąpiło rozszerzenie audytów na obszary BHP i Ochrony Środowiska. Obecnie certyfikacja w obszarze bhp i ochronie środowiska jest certyfikacją, która ma wskazać wytwórni na jakim jest etapie i w którym kierunku powinna się doskonalić w tych obszarach. Nowa formuła kampanii Znaku Jakości DOBRY BETON staje się zatem wsparciem dla producentów chcących spełnić wymagania w zakresie BHP jakie coraz już częściej stawiają przed dostawcami surowców i usług oraz przed podwykonawcami firmy budowlane realizujące inwestycje zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Jednocześnie przygotowuje również podmioty naszej branży do zapowiadanego przez kolejne rządy wprowadzenia "zielonej certyfikacji" w obszarze budownictwa.

Po zakończeniu audytów nastąpi weryfikacja dokumentacji poaudytowej przez połączone siły GP ds. Znaku DOBRY BETON i reprezentantów GP. ds. Zrównoważonego Rozwoju i BHP. Będzie ona kolejnym krokiem oceny wytwórni betonu towarowego, w którym sformułowane zostaną indywidualnie dla poszczególnych uczestników zalecenia dla doskonalenia wdrożonych systemów.

Zwieńczeniem starań wytwórni będzie otrzymanie nominacji Kapituły Znaku DOBRY BETON, która jest przepustką do Wielkiego Finału zaplanowanego na dzień 26 kwietnia 2018 roku w Centrum Olimpijskim PKOl, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, Warszawa.

Źródło i zdjęcie: SPBT

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy