Innowacyjna mobilna mieszarka LevMix marki Collomix

Ocena: 0
4191
Firma Collomix wprowadziła na rynek mobilną mieszarkę, która aż o połowę zmniejsza nakład pracy, podnosząc jednocześnie wydajność urabiania różnego rodzaju płynnych podłogowych mas szpachlowych. Innowacyjne rozwiązanie LevMix, które znajduje się w ofercie firmy LŁ, maksymalnie podnosi komfort pracy i sprawia, że wykonywanie robót posadzkarskich przestaje być tak czasochłonne.

Właściwe przygotowanie mas samorozpływnych, naprawczych, bitumicznych czy zapraw zbrojonych w masie wymaga ich dokładnego wymieszania. Do tego zadania wykorzystuje się najczęściej mieszarki ręczne lub agregaty, które często nie dają pożądanego efektu. Własnoręczne mieszanie dużej ilości masy jest czasochłonne i naraża na jej niedokładne urobienie pełne grudek i pęcherzyków powietrza. Z kolei agregaty dedykowane są dużym powierzchniom, kiedy do wymieszania mamy co najmniej 6 ton zaprawy. Wychodząc naprzeciw potrzebom specjalistów, spowodowanym ograniczonym wyborem dostępnych na rynku mieszarek,  firma Collomix stworzyła innowacyjną mobilną maszynę LevMix, która nie tylko gwarantuje szybkie i dokładne urabianie, ale również optymalne rozprowadzenie materiału.

Innowacyjna mieszarka mobilna LevMix została stworzona do przygotowywania mas posadzkarskich w miejscu ich aplikacji. Gwarantuje ona szybkie i bardzo wydajne urabianie mas szpachlowych, samopoziomujących, niwelujących, barwionych czy płynnego jastrychu. Jej innowacyjna konstrukcja zapewnia łatwy transport i rozładunek, które nie obciążają operatora. Do najważniejszych zalet mieszarki LevMix należy jej pełna mobilność oraz ergonomia pracy, umożliwiająca przywiezienie gotowego materiału na miejsce aplikacji. Dzięki temu zdecydowanie skraca się czas prac posadzkarskich.

LevMix został wyposażony w silnik o mocy 1600 W i mieszadło o specjalnym kształcie, które gwarantuje aż 410 obrotów pod pełnym obciążeniem, co zapewnia idealne przygotowanie masy. Mieszarkę marki Collomix charakteryzuje aż 75 kg jednorazowego zasypu, co oznacza, że mieszczą się w niej aż 3 standardowe worki po 25 kg - wraz z odpowiednią ilością wody zarobowej. Tak duża pojemność umożliwia przygotowanie ok. 100 kg masy w niespełna 5 minut. Oszczędność czasu i wygoda użytkowania maszyny sprawiają, że prace z użyciem mobilnej mieszarki LevMix są wydajniejsze niż przy użyciu innych mieszarek.


Mobilna mieszarka LevMix marki Collomix została wyposażona w mieszadło VLX 160 HF, którego konstrukcja zapewnia pełną homogenizację materiału podczas jego urabiania - masa przepływa przez łopatki z góry do dołu, dzięki czemu jest idealnie płynna, gładka i nie osadza się na dnie pojemnika. Z kolei łatwe opróżnianie i czyszczenie zbiornika gwarantuje całkowite wykorzystanie urobionego materiału, co minimalizuje ewentualny koszt odpadów.

Szybkość wykonywanej przy pomocy mieszarki LevMix pracy przypisać można jej funkcjonalnym cechom. Mieszarka wyposażona została system HEXAFIX, czyli beznarzędziowy sposób montażu oraz demontażu mieszadła we wrzecionie, co zdecydowanie skraca czas przygotowania maszyny do pracy.  Kompaktowa budowa i prosty sposób obsługi mieszarki LevMix sprawia, że realizacja robót posadzkarskich wykonywana jest przy o 50% mniejszym nakładzie pracy. Warto zaznaczyć, że mieszarka waży 42 kg i porusza się na 4 skrętnych kółkach, które gwarantują jej pełną mobilność, umożliwiając manewrowanie w dowolnym kierunku - przy jednoczesnym wylewaniu przygotowanej masy.

Zastosowanie zabezpieczenia przeciwpyłowego to kolejny wyróżnik LevMix. Jednostka napędowa jest zintegrowana z ramą, co zapobiega przedostawaniu się kurzu do jej wnętrza. Dzięki temu znacznie zwiększono żywotność silnika. Co więcej, pojemnik mieszarki wzbogacono o pokrywę, która zapobiega ewentualnemu rozpryskiwaniu urabianego materiału. Mieszarka LevMix została również wyposażona w krócieć, do którego można podłączyć odkurzacz przemysłowy, co skutecznie redukuje zapylenie powstałe podczas załadunku oraz mieszania materiałów w zbiorniku. Zachowanie czystości miejsca pracy korzystanie wpływa na bezpieczeństwo operatora, który nie będzie narażony na wdychanie pyłów.


Przepis na sukces

40 lat doświadczenia firmy Collomix sprawiło, że stała się ona wiodącym producentem systemów mieszania przeznaczonych dla profesjonalistów. Oferowana przez markę Collomix mieszarka LevMix charakteryzuje się niezawodnością oraz długim czasem eksploatacji nawet w najtrudniejszych warunkach. Ogromne możliwości, które niesie ze sobą korzystanie z innowacyjnej technologii LevMix, gwarantują satysfakcję użytkowników, którzy traktują mieszarkę jako profesjonalnego partnera dla budownictwa.

Charakterystyka urządzenia:
 • Moc max.: 1600 W
 • Napięcie zasilające: 230V/50Hz
 • Pojemność zbiornika max.: 75 l
 • Max. waga jednorazowego zasypu: 100 kg
 • Waga własna: 42 kg
 • Nr artykułu: CX37102
 • Typ mieszadła: VLX 160 HF
 • Rozmiary:  60/80/135 cm
 • Gwarancja: 3 lata
Przykładowa wycena mieszarki LevMix firmy Collomix:
 • cena regularna 8999 zł netto
 • oferta targowa 7999 zł netto do końca lutego 2016 lub wyczerpania zapasów
 • Producent: Collomix
 • Dystrybutor: LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Źródo i zdjęcia: LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy