Ładowarka kołowa TEREX(R) TL120 wychodzi naprzeciw potrzebom branży złomiarskiej

Ocena: 0
3660
Firma "Usługi Transportowo-Handlowe", działająca od przeszło dwudziestu lat we wsi Rząśnik pod Wyszkowem (woj. mazowieckie) zajmuje się sprzedażą hurtową odpadów i złomu. Jej właściciel Henryk Łachacki odbiera złom i odpady poprodukcyjne z zakładów z całej Polski i sprzedaje je hutom. Prowadzenie takiego biznesu wymaga użycia specjalistycznego,  wyjątkowo wytrzymałego sprzętu budowlanego. Łachacki ma więc spore doświadczenie w korzystaniu z przeróżnych maszyn budowlanych. Ładowarkę kołową Terex TL120 kupił 3 lata temu od firmy EWPA Maszyny Budowlane Sp. z o.o, jednego z dealerów Terexa w Polsce. Szukał maszyny, która mogłaby mu służyć o każdej porze roku, a więc zarówno odgarniałaby śnieg, jak i porządkowała teren, na którym zalegają resztki złomu. Chociaż nie tylko.

"Prowadząc taką działalność potrzebujemy dużej powierzchni. Składowiska złomu i odpadów zajmują przecież sporo miejsca i w sytuacji, gdy mamy większą ilość zamówień musimy być przygotowani na dokupienie lub wydzierżawienie dodatkowego terenu. Czasami taki teren trzeba wyrównać i do tego potrzebna jest wytrzymała maszyna budowlana" - mówi Henryk Łachacki.

I to właśnie od tego ładowarka kołowa Terex TL120 rozpoczęła swoją pracę w firmie Łachackiego. Przez kilka tygodni wyrównywała teren pod powiększenie zakładu, wykorzystując jeden ze swoich głównych atutów, czyli pojemną łyżkę załadowczą. Dzięki temu cały proces mógł zostać zakończony szybko i sprawnie. Dziś maszyna od czasu do czasu pracuje przy równaniu terenu, choć coraz częściej wykorzystywana jest do innych robót, takich jak podpychanie złomu, przewożenie różnych materiałów lub ich przeładunek.

"Ładowarka spełnia wiele funkcji - może służyć jako maszyna przewożąca materiały na łyżce, czy widłach, może również służyć do przeciągnięcia na terenie budowy jakiejkolwiek przyczepy. Mieści się też w kontenerze, więc jeżeli zajdzie taka potrzeba, jesteśmy w stanie przewieźć ją w inne miejsce w bardzo krótkim czasie" - dodaje Henryk Łachacki.

Henryk Łachacki stwierdził również, że gdyby ponownie miał wybrać maszynę do pracy w swojej firmie, bez wahania postawiłby na kompaktową ładowarkę kołową firmy Terex. "To multitalent, niebywale uniwersalna maszyna, która może wykonywać wiele, nierzadko trudnych czynności przez bardzo długi czas" - mówi.

Według operatora Sławomira Słomczyńskiego największym atutem ładowarki TEREX TL120 jest doskonała widoczność z kabiny, co pozwala pracować szybko i wydajnie. "Mogę kontrolować każdy ruch łyżką lub widłami nawet przy bardzo intensywnej pracy. Na pochwałę zasługuje też sama kabina - jest komfortowa, przestronna i szczelna, a fotel posiada hydrauliczną amortyzację oraz regulację wagi. Dodatkowo kabina ma dwoje  w całości oszklonych drzwi zapewniając doskonałą widoczność również na boki maszyny i umożliwiające  szybkie wsiadanie i wysiadanie" - mówi Słomczyński.

Kompaktowa ładowarka kołowa TEREX TL120 została zaprojektowana po to, by wykorzystywano ją w różnych miejscach i przy różnych zadaniach, zarówno w przemyśle, jak i np. w firmach, zajmujących się recyklingiem. Każdy, kto kupuje taką maszynę, ma więc do wyboru kilka rodzajów łyżek, np. do robót ziemnych, materiałów lekkich oraz bocznego i wysokiego załadunku oraz widły o szerokości 1120 mm, które mogą udźwignąć nawet 3,5 tony. Standardowym wyposażeniem ładowarki  jest hydrauliczne szybkozłącze, umożliwiające na bezproblemowe i szybkie zmiany osprzętów. Henryk Łachacki chwali także turbodoładowany, oszczędny silnik wysokoprężny o dużej mocy - 62,5 kW (85 KM), pozwalający na niską emisję spalin.

Marek Miller z EWPA do zalet maszyny dodaje także niskie koszty serwisu. "W przypadku ładowarki TL120 obowiązkowy przegląd serwisowy następuje po 100 a następnie co 500 motogodzin. Klient nie jest więc narażony na częste i duże koszty, związane z serwisem. Warta podkreślenia jest tez łatwość dostępu do części zamiennych Terexa" - mówi  Marek Miller. 

W ostatnim czasie Terex udoskonalił wiele swoich maszyn, w tym ładowarkę kołową TL120. Najnowsze modele wyróżnią między innymi  w nowy, węższy przód, całkowice nową deskę rozdzielcza  obniżony poziom hałasu w kabinie oraz nowe silniki, zwiększające moc przy niższym zużyciu paliwa. Więcej informacji o ładowarkach kołowych firmy Terex na stronie  www.terex.com/construction


Źródło i zdjęcia: Terex
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy