Młotowiertarka akumulatorowa 180 APP marki Kress do wiercenia w betonie

Ocena: 0
3375
Młotowiertarka akumulatorowa 180 APP marki Kress jest jednym z najlżejszych tego typu urządzeń w klasie 18,0 V na rynku. Idealnie sprawdzi się w rękach montażystów, dociepleniowców czy serwisantów, którzy mogą - w zależności od indywidualnych potrzeb - zdecydować się na jedną z trzech wersji urządzenia: 180 APP 4,2, 180 APP 2,1 oraz 180 APP basic.

Wyjątkowo lekka młotowiertarka akumulatorowa 180 APP marki Kress jest najbardziej wydajnym urządzeniem w klasie narzędzi do 2,5kg. Ergonomiczny kształt młotowiertarki zapewnia komfortową pracę, minimalizując zmęczenie użytkownika, natomiast optymalny zakres obrotów od 0 do 1300 na minutę zapewnia bardzo szybkie i wydajne wiercenie otworów w najtrudniejszych materiałach. Tak dobry stosunek wagi do wydajności młotowiertarki akumulatorowej 180 APP marki Kress sprawdzi się szczególnie podczas długiej pracy z narzędziem. Najnowsze rozwiązanie marki Kress z oferty firmy LŁ polecane jest do robót wykonywanych nad głową, takich jak montaż sufitów podwieszanych czy prowadzenie tras kablowych. Niewielkie rozmiary oraz poręczność narzędzia dodatkowo umożliwiają swobodną pracę również w ciasnych miejscach.
 
Młotowiertarka akumulatorowa 180 APP marki Kress posiada pojedyncze pokrętło zmiany trybu pracy - ze zwykłego wiercenia na wiercenie udarowe. Sterowanie prędkością obrotów w przycisku pozwala płynnie dobierać parametry pracy młotowiertarki w zależności od rodzaju obrabianego materiału. Mechanizm udarowy młotowiertarki generuje 5790 udarów na minutę. Narzędzie świetnie sobie radzi nie tylko z wierceniem w betonie. Po wyłączeniu udaru idealnie sprawdzi się również przy pracy w drewnie i stali. Obudowa przekładni z ciśnieniowego odlewu stali magnezjowej doskonale odprowadza ciepło, dzięki temu zapewnia wysoką żywotność maszyny. Z kolei cyfrowy układ młotowiertarki umożliwia delikatne rozpoczęcie pracy, a także zapobiega przegrzaniu odcinając zasilanie w przypadku, gdy uzwojenie silnika będzie nazbyt rozgrzane. Elektronika kontrolna ma także za zadanie utrzymywać obroty pod obciążeniem zapewniając stałą wydajność, a ponadto jest odpowiedzialna za badanie konsumpcji prądu z baterii, dbając o to, czy ogniwa nie były zbyt rozgrzane, nadmiernie rozładowane, itd. To wszystko gwarantuje bardzo długi okres bezawaryjnego użytkowania wiertarki.

 
Młotowiertarka 180 APP marki Kress dostępna jest w trzech wersjach: 180 APP 4,2 z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 4,2 Ah, 180 APP 2,1 z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 2,1 Ah oraz 180 APP Basic, bez ładowarki i akumulatorów. Dwie pierwsze wersje różnią się od siebie pojemnością baterii, czasem ładowania akumulatora, wagą oraz wysokością. Wersja BASIC jest ofertowana wykonawcom, którzy posiadają już wkrętarkę, klucz, zakrętarkę udarową lub zakrętarkę do G-K serii 180 AFB/AFT/ATBS z Kressa, gdyż są one zasilane tymi samymi bateriami.  Model 180 APP 4,2 waży jedynie 2,4 kg, posiada 259 mm wysokości, a akumulator naładujemy w ciągu 40 minut. Natomiast bateria modelu 180 APP 2,1 o wadze zaledwie 2,1 kg i wysokości 240 mm, zostanie naładowana w 30 minut. Tak krótki czas regeneracji akumulatora oraz jego o 40% mniejsza waga niż w przypadku wersji NiCd i NiMH, czynią to urządzenie niezwykle praktycznym przy wykonywaniu długotrwałych robót remontowo-budowlanych. Warto także podkreślić, że akumulatory w młotowiertarkach z serii 180 APP nie cechuje tzw. efekt pamięci, który polega na zmniejszeniu pojemności oraz czasu żywotności baterii. Automatyczny system montowania wierteł SDS-Plus dodatkowo ułatwi pracę z młotowiertarką 180 APP. Wystarczy jedynie włożyć wiertło w otwór i docisnąć - aż do usłyszenia kliknięcia potwierdzającego prawidłowość osadzenia wybranej końcówki. Z kolei ich wyjmowanie sprowadza się do odciągnięcia tulei uchwytu, co zwalnia zabezpieczenie i pozwala bezproblemowo wyjąć użyte narzędzie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wykonywanych robót nie można nie wspomnieć o specjalnym sprzęgle przeciążeniowym urządzenia, które w momencie zakleszczenia się wiertła natychmiast pracę odcina napęd, aby ochronić użytkownika przed wytrąceniem z równowagi (bardzo ważne przy pracach na drabinie, rusztowaniu lub na dachu) czy przed uszkodzeniem nadgarstka. Wbudowane w korpus baterii diody LED zapewniają maksymalne doświetlenie miejsca pracy, a także wskazują poziom naładowania ogniw. Młotowiertarka 180 APP marki Kress dostarczana jest w wygodnej walizce, która ułatwia przewożenie i przechowywanie narzędzia, a w zestawie znajdziemy dodatkowo dwie baterie 18V, szybką ładowarkę CSL 30 LI, boczną rękojeść, ogranicznik głębokości wiercenia, smar do wierteł oraz zaczep na pasek, który umożliwia odwieszanie narzędzia, dzięki czemu nie przeszkadza ono na przykład przy wchodzeniu na drabinę.


Wydajna i lekka młotowiertarka jest niezbędnym narzędziem przy prowadzeniu wszelkich prac remontowo-budowlanych, szczególnie wykonywanych bezpośrednio nad głową. Marka Kress oferuje model APP 180 w trzech wariantach: 4,2, 2,1 oraz basic, które w kompaktowej konstrukcji skrywają szereg praktycznych funkcji, pozwalających wykonywać prace remontowe, budowlane i instalacyjne. Narzędzia objęte są trzyletnią gwarancją, po ich rejestracji na stronie producenta. Uniwersalność urządzenia, wyjątkowo niska waga, wydajność, trwałość oraz doskonałe parametry sprawiają, że znajdzie ono uznanie zarówno wśród profesjonalistów, jak i wymagających amatorów.

Poza wydajnością i komfortem pracy, młotowiertarka 180 APP ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę, czyli cenę. Do końca 2015 roku narzędzie będzie można nabyć w promocyjnej cenie 1999 zł brutto, natomiast od stycznia 2016 wejdzie regularna cena w wysokości 2099 zł netto. Firma Kress udowadnia w ten sposób, że doskonały sprzęt budowlany wcale nie musi być drogi, a użytkownik chcący dokonać zakupu za rozsądną cenę, nie musi rezygnować z najwyższej jakości. Kress zapowiada na początek przyszłego roku wprowadzenie na rynek szlifierki kątowej zasilanej tymi samymi akumulatorami.

Źródło i zdjęcia: Kress
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy