Niezawodny sprzęt do laboratoriów budowlanych

Ocena: 0
2953
W ostatnim czasie sytuacja gospodarcza na całym świecie, mówiąc delikatnie, nie jest najlepsza. Wiele firm staje przed koniecznością oszczędzania. Tak dzieje się także w Polsce.

Fot. Emel

W związku z pogorszoną koniunkturą gospodarczą, firmy przy nowych zakupach inwestycyjnych muszą dokonywać wyborów pomiędzy artykułami znanych i sprawdzonych marek, a produktami zdecydowanie tańszymi, ale oferowanymi przez producentów spoza Unii Europejskiej. Sprawa ta dotyczy także laboratoriów testujących materiały budowlane. Firma Emel z Warszawy, będąc dystrybutorem wielu znanych europejskich firm – producentów sprzętu laboratoryjnego, 4 lata temu nawiązała współpracę z turecką firmą Alfa. Ta firma z Ankary produkuje sprzęt laboratoryjny od 40 lat. Odbiorców posiada w około osiemdziesięciu krajach na całym świecie. Lata doświadczeń i własny wkład w prace projektowe i badawczo-rozwojowe spowodowały, że firma Alfa w chwili obecnej jest firmą całkowicie samodzielną.

W firmie zatrudniony jest zespół inżynierów, którzy samodzielnie bez udziału w pracach firm zewnętrznych projektują nowe modele sprzętu laboratoryjnego, tworzą do niego oprogramowanie i wspomagają klientów w obsłudze sprzętu. Alfa oferuje przede wszystkim maszyny wytrzymałościowe (prasy) do betonu, prasy do cementu, prasy do testów Marshalla i testów CBR. W ofercie firmy są także suszarki, sita laboratoryjne, wstrząsarki do sit, kruszarki i rozdzielacze do kruszyw, urządzenia do badania ich ścieralności, sprzęt do badania świeżej mieszanki betonowej, zapraw i masy mineralno-asfaltowej, a także sprzęt do badania gruntów, w tym także edometry, sprzęt do badania bezpośredniego ścinania i badań trójosiowych. Alfa do produkcji wykorzystuje materiały i podzespoły najwyższej jakości. Każde urządzenie i każdy przyrząd dostarczany jest z deklaracją zgodności z normami, deklaracją CE, a w wielu przypadkach także z fabrycznym certyfikatem potwierdzającym poprawność wskazań. Alfa posiada certyfikat jakości ISO 9001:2000. Sprzęt firmy Alfa charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i niską ceną. Istotną cechą sprzętu firmy Alfa jest prostota i intuicyjność obsługi. Charakterystyczną cechą przyrządów i urządzeń laboratoryjnych jest także to, że oferowany sprzęt jest w pełni przygotowany do użycia bez konieczności, czasami kłopotliwej konfiguracji sprzętu.


Fot. Emel

Istotną sprawą jest także dostępność i krótki czas oczekiwania na części zamienne i akcesoria.

W Polsce interesy firmy Alfa reprezentuje firma Emel z Warszawy – firma z ponad 50-letnim doświadczeniem na rynku sprzętu do laboratoriów budowlanych. 

Leszek Sarnowski

Źródło: Budownictwo monolityczne, nr 5 (11) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy