Piła do cięcia stali GCD 12 JL Professional firmy Bosch

Ocena: 0
4564
Firma Bosch wprowadza na rynek nową stacjonarną piłę do cięcia stali GCD 12 JL Professional. Narzędzie jest wyposażone w specjalną tarczę pilarską Bosch Expert for Steel umożliwiającą szybkie i beziskrowe cięcia metalu. Piła posiada również wbudowany laser ułatwiający bardzo precyzyjne wykonywanie cięć. W nowym modelu ryzyko powstawania przebarwień i zadziorów na ciętym materiale zredukowano do minimum, co znacząco ogranicza nakłady pracy związane z dodatkową obróbką. Piła będzie dostępna w sprzedaży od października 2013.

Piła tarczowa do cięcia stali Bosch GCD 12 JL Professional to narzędzie zapewniające wyjątkowo precyzyjne cięcie metalu, m.in. rur, profili kwadratowych i kątowych

Piła GCD 12 JL Professional to narzędzie zapewniające wyjątkowo precyzyjne cięcie metalu przy praktycznie całkowitym braku iskrzenia. Tak dobre rezultaty gwarantuje nowa tarcza pilarska Bosch Expert for Steel, która w przeciwieństwie do obróbki abrazyjnej, z jaką mamy do czynienia w przypadku korundowych tarcz tnących, zapewnia dużo lepszą jakość cięć.

Przebarwienia powierzchni i powstawanie zadziorów - zjawiska, z którymi często można spotkać się podczas obróbki materiału tarczami korundowymi - w przypadku piły GCD 12 JL Professional zostały zredukowane do minimum. Dzięki temu czasochłonna obróbka dodatkowa nie jest już konieczna. Niski stopień iskrzenia ułatwia pracę i zapewnia dobrą widoczność linii cięcia. Dokładność obróbki zapewnia wbudowany laser wskazujący linię cięcia i umożliwiający prowadzenie tarczy wzdłuż zaznaczonej linii. Instalatorzy i ślusarze mają możliwość wyjątkowo precyzyjnego cięcia rur, profili kwadratowych i kątowych.


Przebarwienia powierzchni i powstawanie zadziorów – zjawiska, z którymi często można spotkać się podczas obróbki materiału tarczami korundowymi – w przypadku piły GCD 12 JL Professional zostały zredukowane do minimum

Silnik o mocy 2 000 W z funkcją łagodnego rozruchu i prędkość obrotowa 1 500 obrotów na minutę (bez obciążenia) gwarantują wysoką wydajność piły GCD 12 JL Professional i szybkie tempo pracy na budowie lub w warsztacie. Narzędzie umożliwia komfortowe cięcie kwadratowych profili stalowych 100 x 100 mm. Opiłki powstałe podczas pracy spadają bezpośrednio do specjalnej szuflady, skąd można je łatwo usunąć.

Piła GCD 12 JL Professional umożliwia także precyzyjne cięcie dłuższych elementów. Solidny blat wykonany ze wzmocnionego aluminium został wyposażony w zintegrowaną, boczną podpórkę, którą można wysunąć na odległość 18 cm i tym samym zwiększyć powierzchnię podparcia ciętego materiału. Piła umożliwia także łatwe wykonywanie cięć pod kątem do 45 stopni - ustawienie kąta nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi i jest wyjątkowo precyzyjne dzięki czytelnej skali.


Piła GCD 12 JL Professional umożliwia także precyzyjne cięcie dłuższych elementów. Solidny blat wykonany ze wzmocnionego aluminium został wyposażony w zintegrowaną, boczną podpórkę, którą można wysunąć na odległość 18 cm i tym samym zwiększyć powierzchnię podparcia ciętego materiału

W wyposażeniu standardowym narzędzia znajduje się tarcza pilarska Bosch Expert for Steel o średnicy 305 mm. Pozostałe akcesoria dostępne są w ofercie osprzętu dodatkowego Bosch Professional.


Źródło i zdjęcia: Bosch
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy