Raport z testu szlifierki kątowej GWS 11-125 Professional firmy Bosch

Ocena: 0
3613
Szlifierka kątowa Bosch GWS 11-125 Professional od momentu wprowadzenia na rynek cieszy się dużym zainteresowaniem profesjonalnych użytkowników elektronarzędzi. W ramach programu "1000 narzędzi - 1000 testerów" do jej przetestowania został zaproszony Radosław Polowczyk, profesjonalista pracujący na co dzień elektronarzędziami w firmie MESTi. Tester miał okazję sprawdzić możliwości tego narzędzia m.in. podczas cięcia prętów, kanałów kablowych, a także szlifowania ostrych krawędzi.

Radosław Polowczyk, profesjonalista pracujący na co dzień elektronarzędziami w firmie MESTi, sprawdził możliwości szlifierki kątowej Bosch GWS 11-125 Professional m.in. podczas cięcia prętów, kanałów kablowych, a także szlifowania ostrych krawędzi

Profesjonalni użytkownicy szlifierek kątowych przy wyborze nowego narzędzia kierują się przede wszystkim jego trwałością i bezpieczeństwem. Model GWS 11-125 Professional wyposażono w silnik o mocy 1 100 W, gwarantujący szybkie tempo pracy. W urządzeniu zastosowano także nowe szczotki węglowe o wydłużonej żywotności, które wpływają na zwiększenie trwałości narzędzia nawet do 25%, co w dalszej perspektywie obniża częstotliwość czynności serwisowych.

Wysokie tempo pracy i dłuższa żywotność szlifierki (na tle innych urządzeń tej klasy) zostały potwierdzone przez pana Radosława: "Wprowadzone w zeszłym roku szlifierki Bosch Professional, w tym również ta, którą miałem przyjemność testować, mają o 100 W większą moc od swoich poprzedniczek. Zmiana podstawowych paramentów sprawiła, że praca nowszym modelem jest szybsza i pozwala na wykonanie zaplanowanych prac w imponującym tempie. Bardzo przydatny jest również system bezpośredniego chłodzenia zapobiegający przegrzewaniu, które w wielu innych przypadkach jest powodem niezaplanowanych przerw w pracy. Z kolei w dłuższej perspektywie ma to także przełożenie na większą trwałość narzędzi i ich dłuższą żywotność".

Urządzenie posiada bogate wyposażenie chroniące użytkownika podczas pracy. W celu lepszej obsługi, szlifierkę zaopatrzono w osłonę tarczy przestawianą beznarzędziowo. Ponadto GWS 11-125 ma także bardziej poręczną obudowę i większy przycisk blokady wrzeciona, który ułatwia obsługę i umożliwia szybszą wymianę osprzętu. Bogaty pakiet zabezpieczeń daje użytkownikom pewność, że urządzenie spełnia coraz wyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa spotkały się z największym entuzjazmem ze strony testera szlifierki: "Beznarzędziowa zmiana położenia osłony jest szybka i bardzo łatwa. Dzięki temu cięcie pod różnymi kątami jest bezpieczne i nie sprawia najmniejszych problemów".


Podczas testu Mariusz Załoga przekonał się, że duża energia połączona z bardzo małą wagą i wymiarami młota udarowo-obrotowego GBH 18 V-EC Professional pozwalają na wykorzystanie go do pracy w ciasnych miejscach np. do wykonywania otworów w sufitach


Model GWS 11-125 Professional ma wiele cech zasługujących na wyróżnienie. Na Radosławie Polowczyku dobre wrażenie zrobiła ergonomia i solidność wykonania szlifierki. "Zmiana konstrukcji sprawiła, że szlifierka idealnie leży w dłoni, co z pewnością przełożyło się na jakość wykonywanej przeze mnie pracy! Poza tym testowany przeze mnie model GWS 11-125 Professional, jak każde narzędzie z linii niebieskiej firmy Bosch, jest przemyślane i dopracowane w każdym calu. Jednym słowem - bezkonkurencyjne"!

Szlifierka GWS 11-125 Professional jest narzędziem uniwersalnym, przeznaczonym do wielu zastosowań i przydatnym w wielu branżach. Przy wykorzystaniu odpowiedniego osprzętu można ją stosować do cięcia rur stalowych i profili, usuwania spawów czy nierówności z krawędzi i kształtek. Dzięki niej możliwe jest także usuwanie farby i rdzy z poręczy i schodów, a także cięcie betonu, kamienia i płytek. GWS 11-125 Professional to wielozadaniowy ekspert, którego nasz tester poleca bez wahania. "Sprzęt pierwsza klasa - najlepszy, na jakim dane mi było pracować! To spójne połączenie mocy, ergonomii i bezpieczeństwa z pewnością sprosta nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom profesjonalistów".

Źródło i zdjęcia: Bosch
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy