Sprzęt do badania asfaltu

Ocena: 0
3655
W ostatnich latach, biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą na całym świecie, a w szczególności w Europie, wielu kontrahentów szuka nowych źródeł dostaw sprzętu laboratoryjnego. Patrzą już nie tylko na firmy z Europy zachodniej i Stanów Zjednoczonych, ale także na inne rynki, w tym także dalekowschodnie.

Fot. Emel

Firmy zachodnie oferują w większości sprzęt wysokiej jakości, ale realia gospodarcze powodują, że sprzęt ten jest stosunkowo drogi. Patrząc na rynki dalekowschodnie potencjalny klient ma ograniczoną możliwość zweryfikowania jakości stosunkowo tanich produktów. Istotnym czynnikiem jest tu także wysoki koszt transportu do krajów europejskich. Niepewna do końca jest także możliwość nawiązania współpracy jeśli chodzi o zapewnienie regularnych, szybkich i tanich dostaw części zamiennych.
W tę sytuację idealnie wpisuje się Turcja, kraj który od co najmniej kilku lat dzięki między innymi wysokiemu poziomowi produkcji, jako jedyny w Europie pochwalić się może dwucyfrowym wzrostem PKB.

Emel od ponad czterech lat wprowadza na polski rynek sprzęt laboratoryjny tureckiej firmy Alfa.
Alfa jest firmą całkowicie samodzielną. Posiada własną pracownię projektową i badawczo rozwojową. Pracownicy firmy samodzielnie tworzą oprogramowanie do oferowanego sprzętu, a do produkcji używają materiałów i podzespołów najwyższej jakości. Dzięki położeniu Turcji w Europie firma zapewnia nie tylko szybkie dostawy sprzętu, ale także gwarantuje dostępność części zamiennych.

Oprócz sprzętu do badania betonu, cementu i gruntów, o których już pisaliśmy w poprzednich wydaniach Budownictwa Monolitycznego, Alfa oferuje także sprzęt do badania asfaltu i mas bitumicznych. Przykładem jest chociażby „Maszyna (prasa) do testów Marshalla” o numerze katalogowym A-001/LCD z dużym wyświetlaczem LCD, oprogramowaniem systemowym także w języku polskim i z niezbędnymi akcesoriami do przeprowadzenia testu.

Fot. Emel

Prasa jest w pełni automatyczna i posiada wszelkie obowiązujące certyfikaty.

Oferowany przez Emel sprzęt jest przygotowany do użycia bez konieczności przeprowadzania kłopotliwej konfiguracji.

Jest to charakterystyczna cecha sprzętu marki Alfa. Poza tym firma oferuje także inny sprzęt do badania asfaltów i mas bitumicznych, takich jak ubijaki ręczne i automatyczne, bardzo wysokiej jakości wiertnice (w tym także na przyczepce), miksery laboratoryjne do mas bitumicznych, penetrometry, duktylometry i wiele innych. 

Emel z Warszawy jest wyłącznym przedstawicielem marki Alfa w Polsce, a ponad 50-letnie doświadczenie na rynku sprzętu do laboratoriów budowlanych jest gwarantem wysokiej jakości produktów i usług, oferowanych przez firmę.

Leszek Sarnowski

Źródło: Budownictwo monolityczne, nr 4 (11) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy