Sprzęt do laboratoriów budowlanych

Ocena: 0
3879
Firma Alfa została założona w marcu 1972 roku. Od samego początku jej działalność nastawiona jest na produkcję sprzętu do laboratoriów budowlanych, w tym drogowych.

Fot. Emel


Lata doświadczeń i własny wkład w prace projektowe i badawczo rozwojowe spowodowały, że Alfa
w chwili obecnej jest firmą całkowicie samodzielną. Zatrudniony w firmie zespół wykwalifikowanych inżynierów samodzielnie, bez udziału firm zewnętrznych, projektuje nowe modele sprzętu laboratoryjnego i tworzy do niego oprogramowanie, wspomagając klientów w obsłudze sprzętu. Obecnie Alfa posiada sieć dealerską w 76 krajach świata na 4 kontynentach. W Polsce

Alfa reprezentowana jest przez firmę Emel z Warszawy, która ma ponad 50 lat doświadczenia na rynku.

Charakterystyczną cechą przyrządów i urządzeń laboratoryjnych jest to, że oferowany sprzęt jest w pełni przygotowany do użycia bez konieczności kłopotliwej konfiguracji. Tak jest także w wypadku sprzętu do badania gruntów. Oferowana na przykład „Prasa do testów CBR” dostarczana jest z kompletnym oprzyrządowaniem łącznie z przetwornikami siły i odkształcenia. Prasa jest w pełni automatyczna i posiada wszelkie obowiązujące certyfikaty.


Fot. Emel

Innym przykładem jest „Prasa do testów trójosiowych”. To urządzenie także wyposażone jest w zestaw przetworników siły i odkształcenia, a także w akcesoria typu komora trójosiowa, dyski porowate, dreny filtrujące, membrany uszczelki itp.

Oprócz przyrządów i urządzeń do badania gruntów Alfa oferuje także sprzęt do testowania betonu (w tym maszyny/prasy wytrzymałościowe), cementu, kruszyw, asfaltu i bitumów oraz stali.

Alfa do produkcji wykorzystuje materiały i podzespoły najwyższej jakości. Każde urządzenie i przyrząd dostarczany jest z deklaracjami zgodności z normami, deklaracją CE, a w wielu przypadkach także z fabrycznym certyfikatem potwierdzającym poprawność wskazań. Firma posiada certyfikat jakości ISO 9001:2000. Sprzęt charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i niską ceną.

Emel jest wyłącznym przedstawicielem firmy Alfa w Polsce. Emel pochwalić się może najdłuższą spośród konkurencji obecnością na polskim rynku sprzętu do laboratoriów budowlanych. Posiada wykształconą i doświadczoną kadrę, zarówno jeśli chodzi o pomoc i doradztwo w doborze sprzętu, jak również sprawną ekipę serwisową zapewniającą najwyższy poziom obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej.

Leszek Sarnowski

Źródło: Budownictwo monolityczne, nr 3 (10) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy