Betonowa konstrukcja wieży gaszenia koksu zabezpieczona produktami Sika

Ocena: 0
1974

Koksownia Częstochowa Nowa jest producentem koksu, produktów węglopochodnych oraz gazu koksowniczego. Nowa wieża gaszenia koksu przeznaczona jest do gaszenia koksu dużymi ilościami wody. Woda, która nie wyparuje podczas procesu produkcyjnego jest zbierana, a następnie wykorzystywana ponownie.

Wymagania projektowe

Kluczowym zagadnieniem dla trwałości wieży gaszenia koksu jest zabezpieczenie betonu narażonego na stałe działanie gorącej wody o odczynie zasadowym i zapewnienie szczelności konstrukcji.

Dzięki szerokiej ofercie materiałów Sika możliwe było zaproponowanie kompleksowego, systemowego rozwiązania technologicznego od przygotowania powierzchni betonowej wraz z osadzonymi w niej elementami stalowymi. Możliwość układania izolacji metodą natrysku zdecydowanie przyśpieszyła przebieg prac na placu budowy.

Podczas prac użyto sprawdzonych materiałów Sika:

  • Sika®Repair-30 F - szpachlówka uszczelniająca do wyrównywania powierzchnibetonowych,
  • Sikafloor®-161 - dwuskładnikowa żywica epoksydowa o niskiej lepkości,
  • SikaCor® Zinc R - dwuskładnikowa epoksydowa powłoka gruntująca z dużą zawartością pyłu cynkowego charakteryzująca się niską zawartością rozpuszczalników,
  • Sikalastic®-841 ST - dwuskładnikowa płynna membrana hydroizolacyjna na bazie polimocznika,
  • Sikagard®-720 EpoCem® - rójskładnikowa zaprawa cementowo?epoksydowa,
  • SikadurCombiflex® SG System - system taśm stosowany do uszczelniania szczelin i złączy w szczelnych konstrukcjach betonowych.

Źródło i zdjęcia: Sika

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy