Strona główna | RealizacjeBetonowa płyta lotniskowa zabezpieczona w technologii Sika

Betonowa płyta lotniskowa zabezpieczona w technologii Sika

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych jest uczelnią publiczną kształcącą zarówno żołnierzy na potrzeby Sił Powietrznych, jak i studentów cywilnych. Uczelnia posiada betonowy pas startowy o wymiarach 2500 x 60 metrów, która została zabezpieczona w technologii Sika.

Betonowa płyta lotniskowa wymagała uszczelnienia, aby zapewnić szczelność niezależnie od zmiennych warunków atmosferycznych. Zastosowane materiały muszą zapewnić trwałość uszczelnienia i być odporne na działanie środków chemicznych stosowanych na lotniskach, paliwo lotnicze, cykle zamrażania - odmrażania oraz wysokie temperatury.

Do uszczelnienia szczelin płyt lotniskowych zastosowano Icosit® KC 340/45 - elastyczny, dwuskładnikowy materiał na bazie poliuretanów o wysokiej sprężystości powrotnej i doskonałej przyczepności do betonu i stali.

Źródło i zdjęcia: Sika

CZYTAJ WIĘCEJ

Najnowocześniejszy model prasy żyratorowej do cementu i betonuDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej