Betonowe schody w ogrodzie elementem małej architektury

Ocena: 0
3838
Zróżnicowane ukształtowanie terenu w ogrodzie to okazja do wykorzystania tak malowniczego elementu małej architektury jakim są ogrodowe schody.

Planując obecność schodów w ogrodzie już na początku wypada zdecydować nie tylko o ich umiejscowieniu i wyglądzie, ale również o technologii budowlanej niezbędnej do ich prawidłowego wykonania. Ogromną pomocą są w tym przypadku prefabrykaty w formie gotowych bloków schodowych. Monolityczne elementy betonowe pozwalają na łatwe, szybkie i przede wszystkim estetyczne zabudowanie stopni schodowych przy tarasie, w ogrodzie - a dzięki swej wytrzymałości - nawet w przestrzeni publicznej.

Naturalny rytm ludzkiego chodu jest nieparzysty. Dlatego liczba stopni w biegu również powinna być nieparzysta. Najlepiej, jeśli są to nie mniej niż trzy i nie więcej niż pięć stopni w jednym ciągu. Bloki schodowe oferowane przez Buszrem to trzy stopnie o wysokości 15 cm. Szerokość stopnicy można dopasować do indywidualnego projektu przez nałożenie drugiego bloku. Ma ona wtedy od 30 do 40 cm. Przy montażu wystarczy odpowiednie przygotowanie i zagęszczenie podłoża, tak samo jak w wypadku nawierzchni brukowanych. Należy jednak pamiętać o zapewnieniu niewielkiego spadku (wystarczający to około 0,5 - 1%) zapobiegającemu zatrzymywaniu wody na stopniach.

Bloki schodowe Buszrem dostępne są jako marmurowe i granitowe, barwione w masie naturalnymi kruszywami i powierzchnią wykończoną w technologii śrutowania. Nadaje im to ekskluzywny i elegancki wygląd. Schody w tej postaci nie wymagają dodatkowych okładzin i wykończenia. Istnieje też wersja podstawowa z gładkim wykończeniem szarego betonu wibroprasowanego.

Bloki schodowe Buszrem:

  • grubość w cm. 15
  • długość w cm. 100
  • szerokość w cm. 40
  • wykończenie: marmur, granit (powierzchnia śrutowana); szary (powierzchnia gładka)
Źródło i zdjęcie: Buszrem
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy