Budimex: wmurowanie kamienia węgielnego pod realizację Teal Office i Sepia Office w Łodzi

Ocena: 0
2098
Budowa i rewitalizacja budynków Teal Office i Sepia Office, wchodzących w skład kompleksu Off Piotrkowska Center w Łodzi, oficjalnie się rozpoczęła - 25 maja br. wmurowano kamień węgielny pod ich realizację.

Budynek Sepia Office jest obecnie czyszczony mechaniczne oraz na mokro, wykonywane są prace demontażowe, renowacyjne oraz impregnacje elementów drewnianych. Na budowie nowopowstającego Teal Office trwają obecnie prace związane z wykopami i ich zabezpieczeniem (ścianka berlińska) oraz pierwsze prace związane ze wznoszeniem konstrukcji żelbetowej. Jest to pierwszy etap rewitalizacji zespołu dawnej zabudowy Fabryki Wyrobów Bawełnianych Franciszka Ramischa.


Do wyzwań związanych z wykonywaniem prac należą przede wszystkim prace konserwatorskie związane z zabytkowym charakterem budynku Sepia Office. Konieczne jest także utrzymanie w dobrym stanie wykonanej z dość kruchej cegły klinkierowej nawierzchni ulicy Roosevelta. Ponadto w bliskim sąsiedztwie budowy znajduje się czynna przestrzeń miejska - liczne restauracje i ogródki funkcjonujące pomimo wykonywanych w okolicy robót.

Prace rozpoczęły się 14 kwietnia 2017 roku. Ich zakończenie przewidziane jest na czerwiec 2018 roku. Przestrzeń Off Piotrkowska Center okrzyknięta została w roku 2014 przez National Geographic Traveler jednym z siedmiu cudów Polski.

Źródło i zdjęcia: Budimex
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy