Strona główna | RealizacjeBudimex wybuduje odcinek S61 Via Baltica z betonu cementowego

Budimex wybuduje odcinek S61 Via Baltica z betonu cementowego

Budimex podpisał z białostockim oddziałem GDDKiA kontrakt na projekt i budowę drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka-Szczuczyn, odcinek: węzeł Stawiski (bez węzła) - początek obwodnicy Szczuczyna o długości 18 km. Umowę w imieniu Budimeksu podpisał Dariusz Blocher, Prezes Zarządu.

Dwujezdniowa droga o długości ok. 18 km pobiegnie prawie w całości po nowym śladzie. Nowa droga będzie dostosowana do nośności 115 kN/oś i prędkości projektowej 110 km/h. Nawierzchnia zostanie wykonana z betonu cementowego.

Będzie to kolejny odcinek w ramach trasy Via Baltica, która na terenie Polski przebiega wzdłuż drogi ekspresowej S8 na odcinku od Warszawy do Ostrowi Mazowieckiej i dalej drogą ekspresową S61, która ma połączyć Ostrów Mazowiecką z granicą Polski w miejscowości Budzisko.

Kontrakt opiewa na kwotę 278 mln zł netto. Od momentu podpisania umowy Budimex ma 31 miesięcy na wykonanie projektu, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych oraz realizację drogi ekspresowej (nie wliczając okresów zimowych w fazie prac budowlanych).

Via Baltica to fragment drogi międzynarodowej E67, która biegnie z Polski przez Litwę i Łotwę do Estonii. Trasa pełni rolę najważniejszego połączenia drogowego pomiędzy krajami bałtyckimi a Europą Zachodnią.

Źródło i zdjęcie: Budimex

CZYTAJ WIĘCEJ

Budimex z wyróżnieniem Odpowiedzialny Pracodawca 2017
Budimex wybuduje zakład silników lotniczych dla firmy Xeos
Budimex nagrodzony za Raport Roczny 2016
Budimex nagrodzony Wielką i Honorową PerłąDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej