Budowa Galerii Zegrzyńskiej wchodzi w decydującą fazę

Ocena: 0
3638

Rozpoczął się ostatni etap inwestycji Galerii Zegrzyńskiej w Legionowie. Otwarcie obiektu planowane jest w maju tego roku. Dotychczas skomercjalizowano około 70 procent powierzchni handlowej.

Budowa Galerii Zegrzyńskiej, znajdującej się w bliskim sąsiedztwie głównych węzłów komunikacyjnych Legionowa - dworca kolejowego oraz przystanków autobusowych, jest już na ostatniej prostej. Aktualnie trwają intensywne prace wykończeniowe i instalacyjne, w niedługim czasie zostanie ukończona elewacja. Pozostałe zewnętrzne prace zostaną zrealizowane po ustąpieniu największych mrozów. Termin uroczystego otwarcia galerii zaplanowano na maj tego roku.

Przypomnijmy, że zgodnie z planami obiekt miał zostać oddany do użytku na przełomie zeszłego i tego roku. Niestety szyki pokrzyżowała pogoda oraz potrzeba koordynacji prac związanych z przebudową biegnącej obok drogi krajowej nr 61. Mimo chwilowych utrudnień, prace budowlane postępują w szybkim tempie i weszły już w decydującą fazę.

Dwukondygnacyjny obiekt położony jest na pograniczu dzielnic: Piaski, Centrum i Bukowiec, bezpośrednio przy ulicy Zegrzyńskiej, co gwarantuje szybki dojazd samochodem z niemal każdego rejonu Legionowa i okolic. Galeria oferuje łączną powierzchnię ponad 2200 m2, gdzie powstanie około kilkanaście lokali handlowych oraz punktów usługowych. Inwestor przewidział również parking zewnętrzny na ponad 50 miejsc postojowych (w tym miejsca dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi) oraz tereny zielone przed budynkiem. Centrum handlowe będzie w pełni dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Komercjalizacja obiektu objęła już około 70 procent powierzchni handlowej. Jednym z głównych najemców będzie fitness Zdrofit. Poza nim w galerii znajdą się między innymi: bank, sklep z artykułami mięsnymi i wędliniarskimi, piekarnio-cukiernia oraz punkt gastronomiczny.  

"Jesteśmy przekonani, że Galeria Zegrzyńska na stałe wpisze się w krajobraz miasta Legionowa, stanowiąc nie tylko miejsce zakupów, ale również spotkań towarzyskich jego mieszkańców" - mówi Daniel Balla, prezes zarządu WRI Investment.

Źródło: WRI Investment

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy