Kamień milowy w realizacji inwestycji "Angel River" we Wrocławiu

Ocena: 0
1721
Inwestycja Angel River we Wrocławiu właśnie osiągnęła tzw. stan zero. Ten przełomowy moment uroczyście uczcili przedstawiciele miasta, inwestorzy z generalnym wykonawcą oraz projektant budynku. Konstrukcja jednego z najbardziej oczekiwanych przedsięwzięć na Przedmieściu Oławskim pnie się w górę. Zakończenie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku.

Uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego Angel River nawiązywało do miejsca powstawania inwestycji.  Złożono go w szklanej muszli symbolizującej rzekę i naturę. Razem z pamiątkami z Przedmieścia Oławskiego, muszla została następnie schowana do skrzyni i przy pomocy dźwigu przeniesiona w miejsce wmurowania jej w podwaliny budynku. - Nadchodzi dobry czas dla Przedmieścia Oławskiego. Cieszymy się, że deweloper włącza się w proces rewitalizacji tej dzielnicy Wrocławia -  mówił Wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl.

Budowa Angel River,
inwestycji, która powstaje we Wrocławiu przy ul. Walońskiej, rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku.  Właśnie zakończył się pierwszy etap budowy, który objął część podziemną budynku w tym 3-poziomowy garaż podziemny. Oznacza to, że osiągnięty został tzw. stan zero.

"Nasza wizja staje się rzeczywistością" - mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestor Angel River. "We Wrocławiu nie ma drugiej takiej inwestycji, która łączyłaby bliskość ścisłego centrum Wrocławia z możliwością bezpośredniego obcowania z naturą, bez ekspozycji na zgiełk miejski, charakteryzujący centra miast".

Angel River
to kolejna - po OVO Wrocław, The Granary Hotel i Angel Care - prestiżowa inwestycja Angel Poland Group we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą jest firma Karmar S.A., która zrealizowała m.in. takie inwestycje, jak Rezydencja Foksal i Grzybowska 43 w Warszawie oraz Silver Tower Center we Wrocławiu.  "Angel River to projekt - wyzwanie i jednocześnie satysfakcja. To kombinacja innowacyjnych rozwiązań oraz najwyższej jakości. Realizacja tej inwestycji jest dla nas ciekawym i ambitnym przedsięwzięciem i jesteśmy dumni mogąc w niej uczestniczyć" - mówi Joanna Makowiecka-Gaca, prezes zarządu Karmar S.A.

Budowa już nad ziemią

Konstrukcja Angel River pnie się w górę - pierwszy z dwóch budynków na wysokość dziewięciu pięter, drugi siedemnastu. "W ramach inwestycji powstanie 18 kondygnacji nadziemnych oraz aż 3 kondygnacje podziemne. Na budowie pracować będzie ponad 350 pracowników. Najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem intensywnych robót żelbetowych związanych z wnoszeniem kolejnych kondygnacji budynku. Niezależnie rozpocznie się montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych w części garażowej. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku" - mówi  Sebastian Bieńkowski, dyrektor techniczny Angel River.

Projekt architektoniczny Angel River przygotowała pracownia projektowa Maćków, w oparciu o koncepcję pracowni Gottesman Szmelcman Architecture. Maksymalnie otwiera się na znajdującą się w sąsiedztwie rzekę Oławę i wykorzystuje jej atuty.

"Zielony dziedziniec skierowany jest w stronę nabrzeża, będąc jego przedłużeniem. Podobnie dwa skrzydła budynku, obniżające się kaskadowo w tym kierunku. Dodatkowo zagospodarowanie przestrzeni wokół inwestycji zakłada udostępnienie miejsca wszystkim wrocławianom. Angel River niejako odzyskuje Oławę dla miejskiego życia" - mówi Zbigniew Maćków, projektant Angel River.

Angel Poland Group aktywnie włącza się w proces rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego realizowany przez miasto. Powstanie ogólnodostępny bulwar, który będzie integralną częścią malowniczego traktu spacerowego i rekreacyjnego prowadzącego wzdłuż rzeki. Inwestor przebuduje i zmodernizuje również skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. "Cieszymy się, że nasz projekt przyczyni się do zmiany i rozwoju kolejnej dzielnicy stolicy Dolnego Śląska" - mówi Ron Ben Shahar.

Popyt na wysoką jakość

Łącznie w Angel River znajdzie się 341 wysokiej jakości lokali mieszkalnych o powierzchni od 24 mkw. do 118 mkw. - od kawalerek do pięciopokojowych apartamentów o ponadprzeciętnej wysokości (około 3 metrów). Będą miały tarasy, balkony lub loggie, o powierzchni od kilku do kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Projekt przewiduje wiele udogodnień dla mieszkańców, między innymi strefę fitness z saunami i spa, reprezentacyjne lobby ze strefą spotkań dla mieszkańców, salę zabaw dla dzieci, a także strefę miejsc postojowych w garażu podziemnym dla gości, czy stację ładowania pojazdów elektrycznych.

"We Wrocławiu coraz większym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości z segmentu premium. Potwierdza to popularność naszej inwestycji. Właścicieli znalazło już ponad 65% apartamentów, co jest bardzo dobrym wynikiem na tym etapie budowy" - podsumowuje Ron Ben Shahar.

Angel Poland Group


Jedna z największych firm deweloperskich w Polsce, z inwestycjami o wartości przekraczającej 500 mln euro. Zatrudnia 300 pracowników w biurach w Krakowie i we Wrocławiu. Skupia się na inwestycjach z segmentu premium w największych polskich miastach. Swoimi projektami wyznacza nowy standard dla wiodących inwestycji mieszkalnych. We Wrocławiu wybudowała Centrum Seniora Angel Care (działa od wiosny 2016 roku), wielofunkcyjny i luksusowy kompleks OVO Wrocław czy hotel The Granary. W Krakowie zrealizowała Angel City, Angel Plaza i Angel Wawel. Planuje tutaj również kolejną luksusową inwestycję w sąsiedztwie Wawelu. Przy ul. Stradomskiej 12-14 powstanie 5-gwiazdkowy hotel, spa oraz luksusowe apartamenty. Obiekt hotelowy dołączy do Autograph Collection Hotels, lifestylowej marki należącej do Mariott International.

Karmar S.A.

W ciągu swojej dwudziestopięcioletniej działalności, stał się jedną z czołowych firm budowlanych w Polsce. Firma oferuje kompleksową obsługę realizowanych projektów - od etapu projektowania po wykonawstwo - we wszelkich aspektach: finansowych, prawnych, i organizacyjnych, dbając przy tym o zrównoważony rozwój. Karmar S.A. działa w strukturach francuskiej grupy Bouygues - światowego lidera w budownictwie, mediach i telekomunikacji, generującego średnie roczne obroty rzędu 33 mld Euro. Dotychczas firma zrealizowała ponad sto projektów, między innymi takie jak: Rezydencja Foksal, biurowiec Grzybowska 43 w Warszawie czy Silver Tower Center we Wrocławiu.

Maćków Pracownia Projektowa

Wrocławskie biuro architektoniczne założone w 1995 roku przez cenionego architekta Zbigniewa Maćkowa. Do ważniejszych projektów pracowni należy między innymi: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, przebudowa Domu Handlowego Renoma, biurowiec Silver Tower Center czy Szkoła Muzyczna we Wrocławiu. Pracownia ma na swoim koncie wiele prestiżowych wyróżnień lokalnych, krajowych i międzynarodowych

Źródła i zdjęcie: Angel Poland Group,  Karmar S.A., Maćków Pracownia Projektowa
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy