Strona główna | RealizacjeKamień węgielny pod budowę Szpitala w Toruniu wmurowany

Kamień węgielny pod budowę Szpitala w Toruniu wmurowany

Na realizowanej przez Budimex od początku roku budowie Szpitala Zespolonego w Toruniu odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, poświęconego wcześniej przez papieża Franciszka.

Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa oraz świata nauki. Budimex reprezentował prezes Dariusz Blocher wraz z Radosławem Górskim, członkiem zarządu oraz dyrektorem budownictwa ogólnego.


Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki podczas wizyty na budowie 6 marca br. podkreślił, że poświęcony przez papieża Franciszka w Rzymie kamień węgielny ma wymiar symboliczny. "Nauczanie papieża będzie wyznacznikiem twardej linii misji szpitala, w której to pacjent jest na pierwszym planie, a mury i zainwestowane w nie miliony są narzędziem realizacji tej misji". Podczas uroczystości wmurowania kamienia marszałek dodał również, że rozbudowa Szpitala znacząco poprawi dostępność zaawansowanej diagnostyki i leczenia.


Prace na budowie toczą się pełną parą. Równolegle budowane są 4 szpitalne  budynki: główny, administracyjno-apteczny oraz dwa techniczne. Realizowane są również prace rozbiórkowe.


Źródło i zdjęcia: Budimex
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Termobet: Termoizolacyjność budynku - jak uchronić dom przed utratą ciepła?

Jednym z kluczowych etapów każdej budowy jest zapewnienie prawidłowej termoizolacyjności budynku. Aby zagwarantować w nim komfort cieplny, konieczne jest właściwe wykonanie wieńca stropowego. Odpowiednio dobrane kształtki poprawiają izolacyjność cieplną stropów, dzięki czemu budynek stanie się bardziej energooszczędny. Czytaj więcej