Kamień węgielny pod poznańskie Pixele wmurowany

Ocena: 0
1842
Obok charakterystycznej bryły nowoczesnego biurowca Pixel w Poznaniu powstają dwa bliźniaczo podobne budynki. Surowy cedr kanadyjski na elewacji, szpalery grabów na tarasach i łąki na dachu - to pomysły, które sprawdziły się w pierwszym biurowcu i które inwestor, spółka Garvest zrealizuje również w dwóch kolejnych. Właśnie wmurowano kamień węgielny pod budowę nowych budynków w ramach parku Pixel. Generalnym wykonawcą jest Skanska.

"Idziemy za ciosem" - mówi Michał Włodarczyk, partner Garvestu. "Pierwszy zbudowany przez nas Pixel przeszedł test bardzo wymagającego najemcy, Grupy Allegro. Koncepcja się sprawdziła, poprawy wymagały tylko drobiazgi. Mądrzejsi o to doświadczenie przystępujemy do budowy kolejnych, bliźniaczych budynków. Razem z wykonawcą, firmą Skanska obiecujemy, że nie będą gorsze" - dodaje.

Kompleksowa praca generalnego wykonawcy

"W ramach inwestycji budujemy dwa siedmiokondygnacyjne biurowce z dwukondygnacyjnymi garażami podziemnymi oraz jednokondygnacyjny pawilon z salami konferencyjnymi" - mówi Piotr Skweres, starszy menadżer projektu, Skanska. "Zakończyliśmy już prace zabezpieczające i ziemne, wykonaliśmy ściany fundamentowe i konstrukcję żelbetową poziomu -2. Obecnie wykonujemy konstrukcje poziomu -1 oraz poziomu 1 wpierwszym z biurowców. Przed nami reszta kondygnacji, a także budowa drogi publicznej łączącej ulicę Babimojską i Jawornicką. Forma budowanych przez nas biurowców jest powtórzeniem kompozycji budynku stojącego przy ulicy Grunwaldzkiej. Od strony ulicy wykonamy szklaną fasadę, a od podwórka obłożone cedrem kanadyjskim tarasy, skierowane ku dziedzińcowi" - dodaje Piotr Skweres ze Skanska.

Skanska zajmie się także zagospodarowaniem terenu wokół biurowców oraz roślinnością. Będą zielone dachy i tarasy, między budynkami wyrośnie bujna łąka przecinana ścieżkami dla pieszych i rowerzystów. Pojawią się ławki i stoliki oraz kolejne wiaty na rowery.

Ekologiczne i innowacyjne budownictwo

Infrastruktura dla rowerzystów oraz miejsca do odpoczynku to nie jedyne udogodnienia dla przyszłych najemców. Wszystkie biurowce Pixel to inteligentne budynki z system zarządzania BMS, zwiększającym bezpieczeństwo i komfort przebywania oraz obniżający koszty eksploatacji. Pixel to także dogodna lokalizacja zapewniająca łatwy i szybki dojazd komunikacją miejską, energooszczędne oświetlenie oraz system wykorzystania wody szarej do podlewania roślin. Na parterze nowych budynków znajdzie się przychodnia lekarska i klub fitness. W połączeniu z istniejącą już restauracją i przedszkolem kompleks Pixel wkrótce stanie się samowystarczalnym organizmem.

Powierzchnia całkowita dwóch nowych biurowców to odpowiednio około 20 tys. m2 oraz ponad 17 tys. m2. Pawilon z salami konferencyjnymi, który znajdzie się pośrodku kompleksu będzie miał 264 m2. Jak zapewnia generalny wykonawca, nowe biurowce zostaną przykryte dachami na przełomie listopada i grudnia br.

Źródło i zdjęcie: Skanska
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: