Medicus we Wrocławiu - posadzki Sika czy dzieło sztuki?

Ocena: 0
1950
Budynek centrum MEDICUS zlokalizowany przy pl. Strzeleckim we Wrocławiu łączy funkcje medyczne i biurowe. Obiekt wyróżnia niezwykła estetyka wnętrz. Zwykłe posadzki zamieniono tu w dzieła sztuki dzięki pracy znanej artystki zajmującej się sztuką użytkową, Jeanet Hönig. Specjalnie zaprojektowane wzory nawiązujące do konstrukcji i funkcji budynku tworzą unikalne wykończenie wnętrz nadając pomieszczeniom indywidualny charakter, wpływają też na poprawę komfortu emocjonalnego pacjentów.

Rozwiązania Sika:

  • W centrum MEDICUS system posadzek dekoracyjnych ułożono łącznie na około 4000 m2, z czego około 1000 m2 zwykłej posadzki zamieniono na dzieło sztuki. Jest to największa tego typu realizacja w Europie. Zastosowano system Sika Comfortfloor Decorative Pro w dwóch wersjach pozwalających na uzyskanie posadzek tłumiących dźwięki i odgłos kroków, spełniających wymagania inwestora.
  • Trwałe posadzki Sika ułożono także w innych pomieszczeniach obiektu, m.in. na klatkach schodowy oraz w pomieszczeniach technicznych.
  • Na posadzkach parkingu podziemnego w budynku MEDICUS na powierzchni około 1200 m2 ułożono system posadzkowy o fakturze antypoślizgowej spełniający wymagania OS-11B. Na rampie zjazdowej na parking ułożono system posadzkowy o fakturze antypoślizgowej.
Źródło i zdjęcie: Sika
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy