Samorządowcy docenieni za wybudowanie dróg betonowych

Ocena: 0
1989

Marcin Majcher - Burmistrz Miasta i Gminy Ożarów (woj. świętokrzyskie) oraz Józef Swaczyna - Starosta Strzelecki (woj. opolskie) otrzymali 9 maja 2018 r. tytuły "Dobrego Gospodarza". Samorządowców nagrodzono za wybudowanie dróg betonowych. Uroczystość odbyła się podczas seminarium "Drogi betonowe - niezmiennie dobre", na Targach "Autostrada - Polska" w Kielcach.

Droga betonowa Izbicko - Otmice o długości 1,5 km wybudowana przez Powiat Strzelce Opolskie

Tytuł "Dobry Gospodarz" przyznawany jest od 2017 roku przez Stowarzyszenie Producentów Cementu. Otrzymują go przedstawiciele samorządów, które zdecydowały się na budowę dróg betonowych. Drogi betonowe mają większą trwałość (2,5-3,5 krotnie większą niż drogi o nawierzchni bitumicznej), nie koleinują się, mają jasną barwę, a przez to są bezpieczniejsze podczas jazdy nocą i w trudnych warunkach atmosferycznych.

Drogi betonowe na terenie gminy Ożarów: droga Przybysławice - Prusy (z lewej) oraz droga Gliniany - Teofilów

Samorząd Miasta i Gminy Ożarów ma na swoim terenie 2 drogi betonowe: odcinek Przybysławice - Prusy (ok. 1 km) oraz Gliniany Teofilów (ok. 5,3 km). Budowa kolejnej drogi betonowej rozpocznie się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Samorząd Powiatu Strzeleckiego wybudował drogę betonową Izbicko - Otmice o długości 1,5 km.

Józef Swaczyna Starosta Strzelecki (z lewej) oraz Marcin Majcher Burmistrz Miasta i Gminy Ożarów

Według szacunków SPC obecnie w Polsce w jest około 900 km lokalnych dróg betonowych, a co roku buduje się ich około 120 kilometrów.

Więcej szczegółów o programie "Dobry Gospodarz" można znaleźć na stronie www.programdobrygospodarz.pl

Źródło i zdjęcie: SPC

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy