Strabag: Budowa odcinka drogi ekspresowej S7 Ostróda Płd. - Rychnowo zakończona

Ocena: 0
1504
Zakończono budowę niemal 9-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 z Ostródy do Rychnowa. Pierwsi kierowcy mogą już przejechać otwartą trasą. Odcinek stanowi część inwestycji o łącznej długości ok. 20,1 km, która została podzielona na dwa zadania realizacyjne: C1 Ostróda Południe - Rychnowo (8,8 km) i C2 Rychnowo - Olsztynek Zachód (11,25 km). Wykonawcą pierwszego odcinka o wartości 299,2 mln zł jest STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o. Drugie zadanie realizuje STRABAG Sp. z o.o. za kwotę 388,5 mln zł.

"Chciałbym szczególnie podkreślić, że otwieramy już trzeci fragment trasy S7 w tym roku. Zaledwie półtora miesiąca temu zakończyła się budowa 22-kilometrowego odcinka drogi Nidzica - Napierki , pod koniec czerwca oddaliśmy do użytku małopolskim kierowcom 4,5-kilometrowy odcinek Trasy Nowohuckiej wraz z mostem przez Wisłę. Wkrótce przejezdny będzie także odcinek C2 z Rychnowa do Olsztynka, który ułatwi kierowcom podróż w stronę Elbląga i Gdańska" - mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o.

Nowo wybudowany odcinek drogi S7 między Ostródą a Rychnowem ma dwa pasy po 3,5 m szerokości w każdą stronę oraz awaryjny pas postoju. W ramach inwestycji wykonano remont istniejącej DK7 na długości ok. 11 km, przebudowano odcinki dróg innych kategorii w obrębie skrzyżowań z drogą ekspresową, powstały nowe obiekty inżynierskie, takie jak wiadukty, przejazdy gospodarcze, mosty i przejścia dla zwierząt. Droga wyposażona została w sieć wodociągową i kanalizacji deszczowej, urządzenia ochrony środowiska, oświetlenie drogowe, a także w miejsce obsługi podróżnych - obustronny MOP.

Droga S7 od Ostródy Południe do Olsztynka zlokalizowana jest na terenie województwa warmińsko - mazurskiego i jest drogą o znaczeniu międzynarodowym (E77). Łączy Gdańsk, Elbląg, Olsztynek, Warszawę, Kielce, Kraków i Rabkę z granicą państwa w Chyżnem i dalej prowadzi przez Słowację do Budapesztu.

Inwestycję zrealizowały Spółki z Grupy STRABAG na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło i zdjęcia: Strabag
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy