Uszczelnianie prefabrykowanych zbiorników modułowych

Ocena: 0
3513

Prefabrykowane, żelbetowe zbiorniki modułowe przeznaczone są do stosowania jako podziemne zbiorniki do magazynowania i czasowej retencji wody lub ścieków w systemach kanalizacyjnych i systemach odwadniania dróg, parkingów, obiektów inżynierskich itp. Mogą być też wykorzystywane jako podziemne zbiorniki przeciwpożarowe. Ich trwałość zależy m.in. od zastosowania odpowiedniego rodzaju produktów uszczelniających beton.

Produkcja elementów prefabrykowanych wymaga opracowania recepty na mieszankę betonową, uwzględniającą zarówno wymagania użytkowe i funkcjonalne gotowych wyrobów jak i warunki technologiczne zakładu prefabrykacji.

Z punktu widzenia funkcjonalności elementy zbiornika zaprojektowano z betonu klasy C45/55, o wysokich parametrach jakościowych i trwałości odpowiednej do stosowania we wszystkich klasach ekspozycji wg PN-EN 206:2014-04 oraz mrozoodporności co najmniej F150. Materiały przeznaczone do wypełnienia i uszczelnienia połączeń pomiędzy segmentami tworzącymi zbiornik muszą gwarantować niezawodną szczelność.

Szczelność zbiorników dzięki zastosowaniu produktów Sika

Spełnienie użytkowych, technologicznych i projektowych wymogów jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów Sika:

  • Sika® ViscoCrete®-41 RS - superplastyfikator pozwalający uzyskać stabilną mieszankę betonową, o odpowiedniej konsystencji i optymalnym czasie przerobu,
  • Sika® Separol® N - rozpuszczalnikowy środek antyadhezyjny,
  • Sikaflex® PRO-3 - jednoskładnikowy materiał uszczelniający.  

Źródło i zdjęcie: Sika

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy