Strona główna | O nas

O nas

ŚWIAT BETONU to dwumiesięcznik tworzony z myślą o inwestorach, wykonawcach budowlanych i projektantach poświęcony technologii betonowego budownictwa monolitycznego, opisujący sposoby, materiały jak i narzędzia służące do poprawnego wykonawstwa.

W każdym wydaniu publikowane będą aktualności z branży, dokonywanie przeglądu sprzętowego i produktowego oraz obserwacje z rynku.

Redakcja bierze udział w branżowych targach, patronuje najważniejszym wydarzeniom na polskiej scenie branży budowlanej, opisuje szkolenia i stara się być wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla polskiego budownictwa.
Obejmuje swym patronatem ciekawe i rozwijające przedsięwzięcia, konkursy i konferencje. Wspiera nowe inicjatywy propagując właściwe podejście do profesjonalizmu w branży budowlanej. Chętnie współpracuje w ramach organizacji szkoleń i wspierania czytelnictwa wśród aktualnych i przyszłych kadr budowlanych.

Dwumiesięcznik
ŚWIAT BETONU ma swoje odzwierciedlenie w Internecie. Jest nim strona internetowa www.swiatbetonu.pl. W stałych działach, które są odpowiednikami działów wersji drukowanej umieszczane są artykuły oraz informacje pochodzące z dwumiesięcznika. Istnieje również archiwum, zawierające opublikowane dotychczas artykuły.
Na stronie jest także możliwość zamówienia numeru poglądowego dwumiesięcznika oraz prenumeraty. Ci, którzy chcą wiedzieć wcześniej co będzie zawierało najnowsze wydanie
ŚWIAT BETONU mogą zamówić bezpłatny Newsletter.

Oprócz tego strona wyposażona jest w
branżowe katalogi, w których będzie można znaleść zarówno maszyny, narzędzia, urządzenia jak również kontakt do firm działajacych w branży. Oprócz tego w dziale Filmy będziemy zamieszczac ciekawe reportaże i filmy z realizacji budów i nie tylko.

Zapraszamy do lektury naszego dwumiesięcznika oraz częstego odwiedzania naszej strony.


Redakcja dwumiesięcznika ŚWIAT BETONU

TEMAT MIESIĄCA
Renowacja kamienicy: wymiana stropu z wykorzystaniem Teriva Light

Położone w centrach miast zabytkowe kamienice coraz częściej stają się obiektem zainteresowania branży deweloperskiej. Lokalizacja, bliskość obiektów handlowych i usługowych, a także piękne, duże przestrzenie w mieszkaniach to niezaprzeczalne zalety dla ich przyszłych nabywców. Jednak przedwojenne budynki zwykle wymagają gruntownej rewitalizacji, zanim trafią na rynek wtórny do sprzedaży. Często wiąże się to również z koniecznością wymiany stropów. Czytaj więcej