Ścienne deskowanie NOEtop z systemem ściągów jednostronnych

Ocena: 0
15710
Istnieje duże zapotrzebowanie na ściągi do systemów deskowań, które mogą być instalowane po jednej ze stron szalunku. NOE-Schaltechnik zareagował na tę lukę w ofercie specjalnym rozwiązaniem: system tarcz NOEtop może być używany ze ściągami jednostronnymi NOEtop EinsA.

Dzięki temu rozwiązaniu klienci NOEtop zyskali dużą korzyść: nie muszą zaopatrywać się w nowy system paneli, ponieważ dokładnie przetestowany system deskowań NOEtop z łatwością dopasuje się do NOEtop EinsA. Wszyscy kontrahenci, którzy już posiadają NOEtop uznają to z pewnością za duży plus.


Firma NOE-Schaltechnik wypuściła na rynek NOEtop EinsA w kwietniu 2016 roku. Wkrótce potem ich klient Grossman-Bau użył nowego systemu w Rosenheim przy budowie ścian silosowych w centrum recyklingu w Monachium. Grossman-Bau testował nowy produkt, by upewnić się czy będzie można go użyć w przyszłości przy dużych projektach. Wyniki okazały się wielce obiecujące. Kierownik robót z firmy Grossman-Bau powiedział: "Nasi pracownicy nie musieli przechodzić dodatkowych szkoleń, jako że często korzystamy ze ściennych deskowań NOEtop. Dlatego też mogliśmy natychmiast rozpocząć prace. Ponadto, zaoszczędziliśmy sporo czasu przy budowie 18 metrowych ścian o wysokości 5 metrów- o około 2 godziny szybciej niż poprzednio wznieśliśmy jedną ścianę a potem o godzinę szybciej demontowaliśmy deskowanie."


Stożkowe ściągi

Do stosowania NOEtop EinsA wymagany jest stożkowy ściąg, a przez to zbędna staje się otaczająca plastikowa rurka dystansowa. Oznacza to, że rurka nie musi być cięta na długość a potem zakładana. Nie ma żadnych nieużywanych dziur na ściągi do zatkania, ani nie ma konieczności wznoszenia rusztowania na skraju deskowania, by zainstalować ściągi. Zamiast tego, NOEtop EinsA posiada prosty system zaciskowy, który można ustawić regulując co 10 mm. W ten sposób uzyskuje się wymaganą grubość ściany a cały proces zajmuje niewiele czasu. Tanie gumowe uszczelki zagwarantują brak przecieków przy ściągach. Deskowanie można obsługiwać całkowicie z jednej strony.


NOEtop mogą być przymocowane do NOEtop EinsA

NOEtop EinsA wytrzyma parcie betonu do 60 kN/m2. Ten nowy produkt jest idealny dla wszystkich firm, które już posiadają panele NOEtop i które teraz chciałaby skorzystać z systemu ściągów jednostronnych. Nie muszą się one zaopatrywać w nowy system deskowań. Zamiast tego, mogą użyć systemu płyt, które już posiadają i które im tak dobrze służyły na wielu budowach. Najodpowiedniejszy system to płyty NOEtop o dużej powierzchni ze zintegrowanymi pasami usztywniającymi. Wystarczy tylko zamocować w profilu tylną nakrętkę uchylną, która utrzymuje koniec stożkowego ściągu lub przednią nakrętkę nastawczą. Mocowanie uzupełniające pozwala na zastosowanie standardowych tarcz. Istnieje możliwość wyprodukowania wszystkich dostępnych rozmiarów płyt jako standardowe do użycia wraz z NOEtop EinsA.


Podsumowanie

Jakakolwiek firma zainteresowana systemami ściągów jednostronnych nie musi kupować nowego systemu paneli. Z systemem NOEtop rzeczywistością staje się marzenie o sprawdzonym w praktyce systemie deskowań połączonym z NOEtop EinsA, umożliwiającym korzystanie z profitów jednostronnej instalacji ściągów.


Źródło i zdjęcia: NOE
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmyNajczęściej czytane