Sklejki z Biaformu

Ocena: 0
2429

Zakłady Przemysłu Sklejek Biaform S.A. są przedsiębiorstwem produkcyjno-handlowym, specjalizującym się w produkcji i sprzedaży sklejki. Swoją ofertę kierują głównie do branży budowlanej oraz do wytwórców środków transportu, zarówno w kraju, jak i za granicą.

W 1978 roku fabryka jako pierwsza w kraju rozpoczęła produkcję sklejek pokrywanych folią fenolową, a w 1996 roku wprowadziła do seryjnej produkcji sklejki największego w kraju formatu 3l00×1550 mm (obecnie największy oferowany format to 3300×1550 mm). Biaform jako pierwszy w Polsce wprowadził również lakierowanie sklejek oraz produkcję sklejek lakierowanych przeznaczonych do cięcia laserem. W 2006 roku oddana została do użytku nowa hala produkcyjna wyposażona w najnowocześniejszą w Europie linię do pokrywania sklejki folią fenolową.

Produkty Biaform znajdują zastosowanie m.in. w budownictwie (szalunki, budownictwo szkieletowe, podesty rusztowań, elementy konstrukcyjne stolarki) i przemyśle transportowym (podłogi w naczepach, przyczepach, zabudowy).

W budownictwie sklejka wykorzystywana jest do wznoszenia ścian działowych, na poszycia ścian, podłóg i dachów. Sklejka suchotrwała służy do wykańczania wnętrz, wykonania podsufi tki, boazerii, ścianek działowych. Kolejnym zastosowaniem sklejki są podesty rusztowań, gdzie dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa ludzi pracujących na wysokościach używane są wodoodporne sklejki antypoślizgowe (foliowane z dociskiem siatki). Służą one do budowy pomostów, rusztowań, podzespołów komunikacyjnych. Produkowane przez Biaform wodoodporne sklejki szalunkowe są obustronnie pokryte folią fenolową, zabezpieczone dodatkowo farbą akrylową na krawędziach.

Biaform oferuje wiele rodzajów folii. W zależności od wymagań dostępne są różne grubości i kolory. Dzięki dużej trwałości powierzchni są one stosowane do deskowań wielokrotnego użytku w budownictwie ogólnym, drogowym i mostowym jako płyty wymienne do form szalunkowych. Oprócz wysokiej jakości sklejek szalunkowych Biaform oferuje również ich obróbkę mechaniczną (wiercenie i frezowanie), drukowanie na folii logo oraz dostarczanie gotowych elementów do montażu.

W 2007 roku Biaform jako pierwszy w kraju rozpoczął produkcję sklejek pokrytych tworzywem sztucznym (substytut sklejki z fi lmem fenolowym). Zaletami tego produktu są przede wszystkim łatwe oddzielenie płyty od betonu, gładsza powierzchnia betonu, możliwość bezpośredniego malowania betonu, łatwe czyszczenie, większa odporność na wnikanie wody. Powierzchnia takiej płyty nie zmienia jakości podczas długiego okresu użytkowania.

Klasyfikacja jakościowa sklejki dokonywana jest według norm PN-EN, jednak o jej ostatecznym standardzie decydują wymagania zamawiającego.


Źródło: Budownictwo Monolityczne 1/2010

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy