Strona główna | TechnologieSystem szalunkowych form tekturowych

System szalunkowych form tekturowych

Zakład Produkcji Opakowań Tarnopak Sp. z o.o. w Jaśle jest producentem systemu szalunkowych form tekturowych. Oferuje szalunki tekturowe o przekroju kołowym oraz ozdobne betonowe bazy i głowice kolumn.

Szalunki ZPO Tarnopak mogą być wykorzystane m.in. do wykonywania kolumn o przekroju kołowym, różnej średnicy i długości
Fot. ZPO Tarnopak

Szalunki ZPO Tarnopak służą do wykonywania podpór, słupów i kolumn betonowych lub żelbetowych o przekroju kołowym. Stosuje się je w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, są to gotowe do użycia produkty, łatwe w montażu, demontażu i utylizacji. Są lekkie, pokryte od wewnątrz warstwą zapobiegającą przywieraniu betonu do formy. Przy zastosowaniu ozdobnych baz i głowic pozwalają na wykonanie kolumn stylizowanych.

Gama produktów ZPO Tarnopak obejmuje szalunki o średnicach od 10 do 80 cm, i standardowych długościach: 2; 2,5; 3; 3,5 m. Inne długości (również powyżej 4 m) oraz średnice są dostępne na specjalne zamówienie. Wszystkie produkowane szalunki posiadają certyfikat bezpieczeństwa.
Na tuby kartonowe Tarnopak udziela 3 miesięcznej gwarancji. Cena waha się od 16 do 100 zł/m (w zależności od średnicy tuby).

Szalunki ZPO Tarnopak wyróżnia wysoka jakość wykonania. Zostało to docenione nie tylko przez firmy wykonawcze. ZPO Tarnopak otrzymał za szalunkową formę tekturową okrągłą nagrodę – „Srebrny Kask” Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa (w 2000 r.), „Złotą Syrenkę” Warszawskich Targów Budowlanych i Nieruchomości (w 2001 r.) oraz wyróżnienie na XIII Międzynarodowych Targach Budownictwa Tarbud Wiosna 2001.

Od 2003 roku w zakładzie funkcjonuje system zarządzania jakością wg ISO 9001 oraz system zarządzania środowiskiem wg ISO 14001. Dodatkowo, w roku 2007 roku firma uzyskała certyfikat spełniania wymagań NATO wg normy AQAP 2120.

Źródło: Budownictwo monolityczne, nr 3 (10) 2012

CZYTAJ WIĘCEJ

Ruchomy szalunek samojezdny
Płyty szalunkowe mfp(R) - szalunki najwyższej jakości
Szalowanie betonu przy użyciu płyty szalunkowej mfp(R)
Jak czyścić szalunki z betonu?
Jaki materiał najlepiej nadaje się na szalunek?DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej