Dominik von Achten nowym Prezesem Zarządu HeidelbergCement

Ocena: 0
2993

Z dniem 1 lutego 2020 r. stanowisko nowego Prezesa Zarządu HeidelbergCement objął dr Dominik von Achten (54 lata), pełniący od 2015 r. funkcję Wiceprezesa Zarządu. Dr Dominik von Achten zastąpi na stanowisku Prezesa dr. Bernd’a Scheifele (61 lat), który z dniem 31 stycznia 2020 r., po trzech kadencjach złożył rezygnację z tej funkcji i przechodzi na emeryturę.

"Przejmujący funkcję Prezesa koncernu HeidelbergCement, dr Dominik von Achten to  kompetentny, uznany i doświadczony na arenie międzynarodowej menedżer pochodzący z naszych szeregów", podkreśla Fritz-Jürgen Heckmann, przewodniczący Rady Nadzorczej HeidelbergCement AG. "Przez ostatnie 13 lat sprawdził się w różnych rolach w firmie. Jesteśmy przekonani, że doprowadzi Grupę do pomyślnej i zrównoważonej przyszłości."

Dr Dominik von Achten jest członkiem zarządu HeidelbergCement od 2007 roku i wiceprezesem zarządu od 2015 roku. Jego zakres odpowiedzialności w Grupie obejmował obszar Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej i Południowej, a także Competence Centre Materials (Centrum Technologiczne Materiałów Budowlanych). Odegrał znaczącą rolę w udanej integracji Hansona i Italcementi. Jako Dyrektor ds. Cyfrowych odpowiada również w Grupie za obszary transformacji cyfrowej i przedsięwzięć cyfrowych.

"Chcielibyśmy podziękować dr. Scheifele za jego wieloletnie, niezwykłe zaangażowanie i ogromny wkład w sukces firmy", mówi Fritz-Jürgen Heckmann. "Jako prezes zarządu przez 15 lat odgrywał kluczową rolę w rozwoju HeidelbergCement. Z sukcesem zwiększył konkurencyjność firmy, wprowadzając efektywne procesy zarządzania i obniżając koszty administracji, rozszerzył  jej pozycję geograficzną oraz działalność biznesową na światowych rynkach. Przekształcił ją w wiodącą na świecie, pionowo zintegrowaną grupę zajmującą się produkcją materiałów budowlanych. Pod jego kierownictwem przychody HeidelbergCement wzrosły ponad dwukrotnie do około 18 miliardów euro, wynik na działalności operacyjnej prawie trzykrotnie, a zatrudnienie wzrosło o około 40% do 57 000 pracowników".

Źródło i zdjęcie: Grupa Górażdże

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: