Jubileuszowe wsparcie dla społeczności lokalnych na 25-lecie Lafarge w Polsce

Ocena: 0
5420

Rozstrzygnięta została druga edycja programu grantowego "Wspólnie dla Regionu". Spośród 174 wniosków z całej Polski wybrano 25 projektów przygotowanych przez stowarzyszenia, szkoły i organizacje z miejscowości, w których Lafarge prowadzi działalność. Łączna wartość projektów sięgnęła niemal 340 000 zł.

Tegoroczna edycja konkursu była wyjątkowa. W związku z 25-leciem obecności firmy Lafarge w Polsce fundacja przyznała 25 grantów w wysokości od 3 000 do 15 000 zł na lokalne inicjatywy na rzecz ekologii, promocji zdrowia i stworzenia przyjaznej przestrzeni w regionach sąsiadujących z zakładami Lafarge w Polsce.

"Naszym niezmiennym celem jest angażowanie społeczności lokalnych do aktywności na rzecz swojego najbliższego otoczenia. Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom można osiągnąć więcej. Cieszymy się, że przy okazji programu “Wspólnie dla Regionu" możemy świętować 25-lecie obecności firmy Lafarge w Polsce. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i gratulujemy laureatom" - podkreśla Xavier Guesnu, prezes zarządu Lafarge w Polsce.

Dzięki jubileuszowemu dofinansowaniu m.in. poprawią się walory rekreacyjne po rozbudowie zielonej strefy nad rozlewiskiem noteckim, powstanie sala do terapii integracji sensorycznej w szkole podstawowej w Pakości, Wola Murowana wzbogaci się o ogrody społeczne, zaś w Szczepanowie zostanie odnowione boisko sportowe. Te różnorodne inicjatywy łączy wspólne zaangażowanie pracowników Lafarge w Polsce i okolicznych mieszkańców. Pomysły lokalnych społeczności są przekuwane w konkretne projekty, które poprawiają jakość i komfort życia mieszkańców, a jednocześnie budują trwałe, dobrosąsiedzkie relacje.

"Lokalne społeczności najlepiej znają swoje potrzeby. Dlatego staramy się wyjść naprzeciw inicjatywom mieszkańców, by wspólnie realizować wybrane inicjatywy. Dzięki temu wiele uczymy się od siebie nawzajem - lepiej poznajemy naszych sąsiadów, a przy okazji dzielimy się z nimi wiedzą dotyczącą planowania i zarządzania projektami" - mówi Xavier Guesnu.

Źródło i zdjęcie: Lafarge

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: