Polbruk uruchomił w Legnicy nowoczesną linię produkcyjną

Ocena: 5
4862

Firma Polbruk – największy producent kostki brukowej, płyt betonowych oraz małej architektury w Polsce uruchomiła w Legnicy nowoczesną linię produkcyjną.

 

 

Jest to kolejna inwestycja lidera w produkcji kostki brukowej, płyt betonowych i małej architektury na polskim rynku. Spółka Polbruk jest częścią międzynarodowego koncernu CRH – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. Obecnie Polbruk posiada 21 fabryk na terenie całego kraju, w których znajduje się 36 nowoczesnych linii produkcyjnych i zatrudnionych jest ponad 700 pracowników.

Nowo uruchomiona linia produkcyjna w zakładzie w Legnicy została wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które znacznie zwiększają moce produkcyjne legnickiej fabryki.  Prace związane z budową i uruchomieniem nowej inwestycji rozpoczęły się w grudniu 2019 r., a pierwsza produkcja ruszyła już w 2023 r.  W uroczystości uruchomienia nowej linii produkcyjnej wzięli udział przedstawiciele rady nadzorczej firmy Polbruk, przedstawiciele CRH Polska, CRH Europe oraz CRH Architectural Products Europe, kontrahenci i pracownicy firmy Polbruk. Uroczystego przecięcia wstęgi na znak oficjalnego otwarcia nowej linii produkcyjnej dokonali Tadeusz Krzakowski - Prezydent Miasta Legnicy, Tom Waltasaari - Dyrektor Zarządzający CRH Architectural Products Europe, Mariusz Ferenc - Prezes Zarządu Polbruk oraz przedstawiciele Zarządu spółki.

Firma Polbruk rozwinęła się na przestrzeni lat poprzez liczne akwizycje, połączenia oraz projekty budowy nowych zakładów produkcyjnychNowa linia znacznie zwiększa wydajność produkcji w zakładzie w Legnicy oraz pozwala nam na rozszerzenie działalnościObecnie w naszym portfolio znajduje się ponad 400 produktów, przy czym duży nacisk kładziemy na rozwiązania ekologiczne.  Zrównoważony rozwój jest dla nas niezmiernie ważnydlatego naszym priorytetem są funkcjonalne i trwałe rozwiązania tworzone z poszanowaniem dla środowiska i z myślą o przyszłych pokoleniach. - mówi Mariusz Ferenc, Prezes Zarządu Polbruk S.A.

W projekcie nowej linii technologicznej w zakładzie w Legnicy uwzględniono szereg rozwiązań chroniących środowisko, m.in. retencjonowanie wody, recykling wody zużywanej w procesie produkcyjnym, odzysk ciepła odpadowego z urządzeń linii produkcyjnej oraz produkcję energii elektrycznej przy pomocy paneli fotowoltaicznych, przy czym 94% wyprodukowanej energii zużywane jest na miejscu.

Przy zakładzie w Legnicy powstał również nowy ogród wystawowy dla klientów, będący miejscem inspiracji i prezentacji najnowszych trendów ogrodowych oraz rozwiązań miejskich. Na ponad 400m2 nowocześnie zaaranżowanej ekspozycji zobaczyć można nowości produktowe i ciekawe rozwiązania aranżacyjne. W portfolio firmy Polbruk znajdują się wielkoformatowe płyty betonowe, kostki przemysłowe, szlachetne, dekoracyjne o wielu różnych kształtach, kolorach i wymiarach, rozwiązania ekologiczne oraz elementy małej architektury: murki, obrzeża, palisady i ogrodzenia. Produkty Polbruk wykorzystywane są w wielu różnorodnych inwestycjach w całej Polsce, zarówno tych prywatnych wokół domu, jak i tych instytucjonalnych. Polbruk każdego roku uczestniczy w kluczowych inwestycjach realizowanych przez największe firmy budowlane w całej Polsce. Są wśród nich inwestycje w sektorze mieszkaniowym, jak i inwestycje infrastrukturalne i drogowe.

Źródło: Polbruk SA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: