Prezes firmy Solbet Marek Małecki doktorem honoris causa

Ocena: 0
3326

6 listopada 2019 roku Prezes Grupy Kapitałowej SOLBET Marek Małecki został wyróżniony tytułem doktora honoris causa, przyznanym przez Senat Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Najwyższa godność akademicka została nadana przez rektora uczelni Jego Magnificencję Prof. dr hab. inż. Tomasza Topolińskiego. Laudację z okazji nadania Markowi Małeckiemu tytułu doktora honoris causa wygłosił prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki. Przedstawiciele uczelni i zaproszeni goście podkreślali zasługi wyróżnionego, jego dorobek zawodowy, czynny udział w życiu społeczno-kulturalnym oraz innowacyjność przedsiębiorstwa, którym zarządza na skalę europejską.

Do tej pory Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy nadał to zaszczytne wyróżnienie 14 wybitnym osobistościom, w tym 13 ze świata nauki i jednemu reprezentantowi biznesu. Tym samym Prezes Marek Małecki został 15. doktorem honoris causa tej uczelni, ale dopiero drugim przedstawicielem biznesu, uhonorowanym najwyższą godnością akademicką. Prezes Marek Małecki jest z wykształcenia chemikiem, absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przez większość życia zawodowego jest związany z firmą Solbet (dawniej Prefabet). Od 1991 r. stoi na jej czele.

Solbet jest największym producentem betonu komórkowego w Polsce i trzecim w Europie. Zatrudnia ponad 1,2 tys. osób w 12 zakładach. Marek Małecki ma na koncie wiele patentów na wynalazki związane z produkcją betonu komórkowego. Jest też szeroko znany ze swojej działalności charytatywnej. Nadanie godności doktora honoris causa, to uhonorowanie bogatego życia zawodowego, wyjątkowej działalności biznesowej oraz społecznej Marka Małeckiego.

Źródło i zdjęcia: Solbet

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: