Przyznano wyróżnienia w programie EkoPRODUCENT Cemex Polska

Ocena: 5
3330

W ramach nowego programu, Cemex Polska docenia klientów, którzy w trosce o środowisko naturalne wybierają niskoemisyjne cementy Vertua®. Nowy program dla klientów EkoPRODUCENT, wpisuje się w globalną strategię „Future in Action”, której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu.

 

 

55 tysięcy ton – o tyle Cemex Polska ograniczył emisję CO2 do atmosfery dzięki klientom, którzy zakupili cementy o niskim współczynniku klinkierowym. Jest to ilość dwutlenku węgla, którą pochłonęłoby aż 9 milionów drzew w skali roku.

Z myślą o klientach, którzy dokonują świadomych, ekologicznych wyborów, wspierając w ten sposób redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery, Cemex Polska stworzył program EkoPRODUCENT.

W pierwszej edycji inicjatywy wyróżnienia i certyfikaty zostały przyznane 84 firmom. W tym gronie znaleźli się klienci Cemex Polska, którzy wybierając niskoemisyjne cementy z linii Vertua® znacząco zredukowali wskaźnik klinkierowy, a tym samym ograniczyli emisję CO2. 12 firm, które mogą się pochwalić najlepszymi wynikami w tym zakresie, otrzymało również pamiątkowe statuetki.

– Cieszy nas fakt, że możemy współpracować z firmami, które aktywnie wspierają proces dekarbonizacji i świadomie wybierają produkty o niskim współczynniku klinkierowym, w tym produkty Vertua® od Cemex. Chcemy wyróżniać odpowiedzialnych i najbardziej zaangażowanych klientów, którzy dążą do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i tym samym wspierają nasze działania w ramach globalnej strategii firmy „Future in Action” – mówi Rafał Gajewski, Dyrektor Pionu Handlowego, Członek Zarządu w Cemex Polska.

Cemex dla klimatu

Oferowanie niskoemisyjnych rozwiązań produktowych wpisuje się w globalną strategię Cemex „Future in Action”. Jej cel to przeciwdziałanie zmianom klimatu, m.in. poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla w zakładach produkcyjnych.

W związku z realizacją wspomnianej strategii, portfolio Cemex Polska jest konsekwentnie wzbogacane o niskoemisyjne rozwiązania dla zrównoważonego budownictwa. Należą do nich m.in. produkty Vertua®, które pozwalają na znaczącą redukcję śladu węglowego w ramach realizowanych inwestycji.

O Cemex

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.com

 

Źródło: Cemex

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: