Warszawski The Bridge pnie się w górę

Ocena: 66
2257

Konstrukcja powstającego przy placu Europejskim wieżowca The Bridge przewyższyła już sąsiadujące z nim przedwojenne kamienice przy ulicy Grzybowskiej i historyczny budynek wydawnictwa Bellona na Towarowej. Z każdym następnym tygodniem biurowiec będzie rósł o kolejne piętro, których docelowo będzie aż 40. Inwestycja Ghelamco to aktualnie największy budynek biurowy powstający w Warszawie.

 

Na budowie 174-metrowego The Bridge wykonywane jest obecnie VIII piętro. Specjaliści z Ghelamco zakończyli już realizację podium wieżowca, montowane są hydrauliczne systemy szalunkowe trzonów. Równocześnie demontowane jest podparcie kondygnacji podium, dzięki czemu przechodnie będą mogli niedługo w pełni ujrzeć jego imponującą konstrukcję. Jej charakterystycznym elementem są mierzące 13 m słupy z betonu barwionego w masie układające się w literę V, które staną się ozdobą wysokiego na trzy kondygnacje lobby. Jeszcze tego lata zaczną się też prace nad elewacją biurowca, której model pokazowy można już oglądać przy placu Europejskim.

The Bridge wyznacza nową jakość na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Budynek spełni najbardziej wyśrubowane wymagania jeśli chodzi o inteligentne rozwiązania i ESG. Potwierdzeniem tego już teraz są przyznane mu certyfikaty SmartScore i WiredScore na najwyższym, platynowym poziomie, jako pierwsze w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jestem przekonany, że The Bridge stanie się siedzibą i wizytówką tych wszystkim firm, które stawiają na zrównoważony rozwój i ESG – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Liczący 40 pięter wieżowiec zaprojektowany został przez uznaną holenderską pracownię architektoniczną UNStudio we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury Projekt. Połączony zostanie ze stojącą obok dawną siedzibą wydawnictwa Bellona, z którą dzielić będzie wspólne lobby. Planowany termin zakończenia budowy The Bridge to I kwartał 2025 roku.

Zaprojektowany w duchu ESG

Powstający u zbiegu ulic Towarowej i Grzybowskiej wieżowiec posiadać będzie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne. Docelowo The Bridge ma być neutralny energetycznie i zasilany w 100% czystą energią dzięki farmom fotowoltaicznych dewelopera. W budynku zastosowany zostanie autorski system operacyjny Ghelamco – Signal OS, który pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie wodą i energią oraz kontrolę obróbki powietrza wraz z jego monitoringiem, aby było wolne od smogu. Elementem systemu jest aplikacja mobilna umożliwiająca najemcom poruszanie się po biurowcu bez karty dostępu czy rezerwację sal i miejsc parkingowych. W The Bridge zastosowane będą też specjalne rozwiązania antypandemiczne zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów, m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych. Ponadto w obiekcie wdrożona zostanie nowatorska technologia pozwalająca na znaczące zminimalizowanie zużycia wody.

The Bridge zaoferuje przyszłym użytkownikom łącznie 47 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej, a na 40 piętrze wieżowca znajdzie się podniebny taras do wyłącznego użytku najemcy. Budynek wyposażony będzie w około 280 miejsc parkingowych, w tym z ładowarkami do samochodów elektrycznych, a także specjalny parking dla jednośladów elektrycznych z 31 punktami do ładowania. Rowerzyści dostaną do użytku prawie 150 miejsc na rowery oraz szatnie z natryskami.

Oprócz certyfikatów SmartScore i WiredScore na poziomie Platinum, biurowiec Ghelamco certyfikowany będzie również w systemach WELL, WELL Health Safety Rating, BREEAM, Green Building Standard oraz Obiekt bez barier.

 

Źródło: Ghelamco

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: