Alfa w laboratoriach budowlanych i drogowych

Ocena: 0
3984
W ostatnim czasie Turcja zaczyna być postrzegana nie tylko jako kraj ciekawy do idealnego miejsca
na spędzenie urlopu. Analitycy ekonomiczni patrzą z zainteresowaniem na ten kraj i ciągle rozwijającą się jego gospodarkę.

Fot. Emel

Pomimo kryzysu Turcja to jedyny kraj europejski, który w ostatnim czasie odnotował dwucyfrowy wzrost PKB.

A wszystko to za sprawą między innymi wysokiego poziomu produkcji. Firma ALFA z Ankary jest jedną z takich firm, która dynamicznie zdobywa nowe rynki na całym świecie.

Od 37 lat ALFA jest producentem sprzętu do laboratoriów budowlanych. Firma produkuje sprzęt do badania betonu, cementu, gruntów kruszyw, mas bitumicznych i stali. Swoje produkty sprzedaje w 76 krajach. Od 4 lat sprzęt laboratoryjny tej firmy zaczyna pojawiać się także w polskich laboratoriach.


Fot. Emel

ALFA oferuje przede wszystkim maszyny wytrzymałościowe (prasy)  do betonu, prasy do cementu, prasy do testów Marshalla i testów CBR. W ofercie firmy są także suszarki, sita laboratoryjne, wstrząsarki do sit, kruszarki i rozdzielacze do kruszyw, urządzenia do badania ich ścieralności, sprzęt do badania świeżej mieszanki betonowej, zapraw i masy mineralno asfaltowej, a także sprzęt do badania gruntów, w tym edometry, sprzęt do badania bezpośredniego ścinania i badań trójosiowych.

ALFA do produkcji wykorzystuje materiały i podzespoły najwyższej jakości. Każde urządzenie i przyrząd dostarczany jest z deklaracją zgodności z normami, deklaracją CE, a w wielu przypadkach także z fabrycznym certyfikatem potwierdzającym poprawność wskazań. Firma posiada certyfikat jakości ISO 9001:2000. Sprzęt charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i niską ceną. Inną charakterystyczną cechą aparatury firmy ALFA to żółty kolor, na jaki są malowane przyrządy i urządzenia. Czy masz żółty kolor w swoim laboratorium?

Dystrybutorem sprzętu laboratoryjnego firmy ALFA w Polsce jest firma EMEL z Warszawy.

Leszek Sarnowski

Źródło: Budownictwo monolityczne, nr 2 (9) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: