Osadzak akumulatorowy Hilti BX 3 - nowy standard elektronarzędzi dla profesjonalistów

Ocena: 0
7490
Beton, stal, cegła wapienno-piaskowa - to tylko niektóre z podłoży, w których sprawdzi się nowy osadzak akumulatorowy BX 3. Innowacyjne rozwiązanie od Hilti to idealny produkt dla profesjonalistów z branż elektrycznej i wykończenia wnętrz.

Hilti BX 3 to pierwszy na świecie osadzak akumulatorowy do wykonywania zamocowań do betonu oraz stali. To także nowy standard elektronarzędzi do montażu bezpośredniego dla branż elektrycznej (osadzak w wersji BX 3-ME) oraz wykończenia wnętrz (osadzak w wersji BX 3-IF). Pomaga m.in. w mocowaniu kabli, kanałów kablowych, puszek elektroinstalacyjnych, opraw oświetleniowych, obejm, a także profili ścianek gipsowo-kartonowych.

Sekretem nowego urządzenia od Hilti jest zastosowanie innowacyjnej technologii, niespotykanej dotąd w osadzakach. Silnik naciąga dwie sprężyny za pomocą przekładni i śruby z nakrętką. Rozprężające się sprężyny powodują przyspieszanie tłoka oraz osadzenie łącznika w podłożu. Wymagana jest przy tym tylko niewielka siła docisku osadzaka do podłoża. Gwóźdź lub kołek gwintowany jest wbijany w sposób pewny i bezpieczny.

"Osadzak akumulatorowy Hilti BX 3 to nowy standard wśród elektronarzędzi dla profesjonalistów z branż elektrycznej i wykończenia wnętrz. Urządzenie gwarantuje wysoką jakość oraz niezawodność mocowania nawet w twardym betonie, nie wymagając przy tym stosowania ani pojemnika z gazem, ani naboi. Dodatkowo BX 3 zapewnia bezpyłową pracę, niski poziom hałasu, a dzięki pracy z systemem akumulatorów Hilti 22 V pozwala na osadzenie nawet do 600 gwoździ po jednokrotnym naładowaniu" - mówi Jarosław Poręcki, kierownik produktu z Hilti Poland.

Osadzak Hilti BX 3 jest uzupełnieniem uniwersalnej platformy urządzeń akumulatorowych, kompatybilnej z systemem akumulatorów Hilti 22 V. Składają się na nie m.in. wkrętarko-wiertarki, młotowiertarki, szlifierki kątowe i inne urządzenia dla profesjonalistów. Obecni użytkownicy tych urządzeń mogą teraz szybko i komfortowo wykonywać lekkie zamocowania do betonu i stali bez uciążliwego wiercenia i pyłu.

W ostatnim czasie firma Hilti wprowadziła na rynek nowy innowacyjny akumulator, który przy zachowaniu tej samej wagi i wielkości w odniesieniu do poprzedniej generacji ma prawie dwukrotnie większą pojemność. Pozwala to na wydłużenie czasu pracy urządzenia aż do 90 proc. W dodatku nowoczesne systemy akumulatorów od Hilti zapewniają pracę w temperaturze poniżej zera, odporność na wodę, pył i uderzenia oraz szybki czas ładowania jednym prostownikiem dopasowanym do wszystkich dostępnych platform (12 V, 14 V, 22 V oraz 36 V).
 
Od maja 2016 roku osadzak akumulatorowy Hilti BX 3 jest dostępny w sklepach Hilti w całej Polsce oraz w sprzedaży internetowej.

Źródło i zdjęcie: Hilti
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: