Precyzyjna piła uniwersalna GTM 12 JL Professional firmy Bosch

Ocena: 0
5154
GTM 12 JL Professional, uniwersalna piła stołowa, wprowadzana na rynek przez firmę Bosch, zastąpi starszy model GTM 12 Professional. Mocny silnik o mocy 1800 W, w który wyposażono nowe narzędzie, znacznie przyspiesza realizację wszelkich prac. Dodatkowo połączenie zalet piły ukośnej i piły stołowej w jednym narzędziu pozwala na kompleksowe wykonywanie szerokiego zakresu prac zarówno w warsztacie, jak i na terenie budowy. Model GTM 12 JL Professional będzie dostępny w sprzedaży w maju 2013 r.

Model GTM 12 JL Professional łączy zalety piły ukośnej i piły stołowej w jednym narzędziu i pozwala na kompleksowe wykonywanie szerokiego zakresu prac zarówno w warsztacie, jak i na terenie budowy

Szybkie wykonanie prac i jednocześnie sprawne cięcie nawet grubych belek czy profili aluminiowych - dzięki nowej pile uniwersalnej GTM 12 JL Professional jest możliwe. Narzędzie waży zaledwie 23 kg, a wymiary podstawy wynoszą 66 x 55 cm, co umożliwia bezproblemowy transport w dowolne miejsce. Mimo niskiej wagi i niewielkich rozmiarów piła jest jednak bardzo mocnym narzędziem. Silnik o mocy 1 800 W z systemem łagodnego rozruchu pozwala osiągnąć prędkość do 3 800 obrotów na minutę. Połączenie ergonomii i dużej mocy modelu GTM 12 JL Professional docenią szczególnie użytkownicy, których praca wymaga częstej zmiany miejsca, np. instalatorzy, monterzy podłóg, drzwi i okien, stolarze czy elektrycy.

Nowa piła uniwersalna firmy Bosch wyposażona jest w zintegrowany laser i szyny ze skalą kątową, które pomagają szybko, precyzyjnie i komfortowo przycinać materiały pod określony wymiar. Podczas używania narzędzia jako piły ukośnej, promień lasera dokładnie wskazuje miejsce w którym należy dokonać cięcia, więc nie ma konieczności samodzielnego ustawiania tarczy tnącej. W efekcie użytkownik zyskuje perfekcyjnie przycięte materiały, bez najmniejszego uszczerbku dla precyzji. Przy standardowych ustawieniach kątowych w podstawie ukośnicy znajdują się specjalne wyżłobienia ułatwiające szybkie zablokowanie piły w odpowiedniej pozycji. Zakres cięcia pod skosem po obu stronach wynosi do 49 stopni, natomiast kąt nachylenia tarczy można ustawić od 47 stopni po lewej do 2 stopni po prawej stronie.

Model GTM 12 JL został stworzony z myślą o poprawie komfortu i bezpieczeństwa profesjonalnych użytkowników. Oprócz wspomnianego już zintegrowanego lasera, piłę wyposażono także w lampę, umożliwiającą pracę w miejscach słabo oświetlonych lub pozbawionych oświetlenia. Narzędzie posiada także rękojeść z miękkim uchwytem poprawiającym wygodę użytkowania.

Profesjonalni użytkownicy bez problemu znajdą w ofercie Bosch szeroki wybór tarcz do cięcia różnego rodzaju materiałów. Najlepsze rezultaty cięcia piłą uniwersalną GTM 12 JL Professional można uzyskać stosując tarcze pilarskie Bosch w jakości Standard, Best i Expert.

Specyfikacja GTM 12 JL Professional
 • Moc nominalna: 1 800 W
 • Nominalna prędkość obrotowa: 3 800 obr. / min
 • Maksymalny zakres cięcia przy skosie 0°: 151 x 95 mm
 • Średnica tarczy / otworu tarczy: 305 mm / 30 mm
 • Zakres ustawień skosu cięcia: 49° L / 49° P
 • Zakres ustawień pochyłu tarczy: 47° L / 2° P
 • Waga: 23 kg
 • Wymiary stołu roboczego: 465 x 308 mm
 • Lampa: Tak
 • Laser: Tak
 • Sugerowana cena detaliczna brutto (maj 2013): 3 258 zł
Źródło i zdjęcie: Bosch
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: