System Bosch Wireless Charging przetestowany przez producenta mebli i w fabryce AGD

Ocena: 0
1869
Tegoroczna nowość marki Bosch Professional - system Wireless Charging, który pozwala na indukcyjne ładowanie akumulatorów do elektronarzędzi, świetnie sprawdza się zarówno w mniejszych firmach, realizujących indywidualne zamówienia klientów, jak i w fabrykach, gdzie tylko najlepszy sprzęt może zapewnić odpowiednią jakość pracy. To innowacyjne rozwiązanie przetestowała firma stolarska z Bełchatowa i fabryka AGD w Łodzi.

Bełchatowska firma Puuka Form produkuje różne typy mebli: do łazienek, kuchni  i innych pomieszczeń mieszkalnych oraz do biur. Meble wykonywane są na podstawie indywidualnych projektów. Mariusz Sosnowski, stolarz z Puuka Form, sprawdzał możliwości systemu Bosch Wireless Charging w praktyce.


"Wkrętarki GSR 18 V-LI Professional  i systemu Wireless Charging używałem do prac stolarskich i montażowych. System doceniam przede wszystkim za szybkość ładowania baterii, który znacznie skraca czas pracy, a jednocześnie zwiększa jej wydajność. W naszej branży to niezwykle istotne" - podkreśla tester.


Na uwagę zasługuje także ładowarka wyposażona  w układ elektroniczny Wireless Intelligence. Zapewnia on komunikację pomiędzy ładowarką a akumulatorem, uruchamia proces ładowania i dopasowuje go do aktualnego stanu akumulatora. "Ten system jest niezwykle funkcjonalny" - ocenia specjalista. Elementem, który znacznie ułatwia pracę jest ramka do ładowarki, szczególnie przydatna do zastosowań stacjonarnych. Można ją zamontować na ławach, regałach lub innych powierzchniach roboczych, a także na powierzchniach pionowych. "To wszystko sprawia, że mogę inaczej planować pracę - bez konieczności przerw na ładowanie akumulatora i bez konieczności posiadania drugiej baterii" - recenzuje Mariusz Sosnowski.


Wkrętarka GSR 18 V - LI Professional posiada system elektronicznej ochrony silnika EMP (Electronic Motor Protection), który chroni go przed przeciążeniem, tym samym gwarantując urządzeniu długą żywotność. "Podoba mi się również dopracowanie szczegółów narzędzia, które mogą wydawać się mniej istotne, a w rezultacie okazują się być bardzo praktyczne. Mam tu na myśli zdejmowany uchwyt na końcówki wkręcające, umożliwiający łatwy transport i przechowywanie końcówek przy narzędziu. Wkrętarka jest dodatkowo bardzo dobrze wyważona i świetnie leży w dłoni, co zwiększa komfort pracy" - dodaje pan Mariusz.


System Bosch Wireless Charging testowali również specjaliści pracujący w fabryce AGD w Łodzi. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w swoich trzech łódzkich fabrykach produkuje pralki, zmywarki, suszarki do ubrań oraz dystrybuuje sprzęt AGD marek Bosch, Siemens, Zelmer i Gaggenau. System Wireless Charging wykorzystywany jest w fabryce suszarek. Używa się go do demontażu podzespołów
w urządzeniach analizowanych  w Laboratorium Testów Długotrwałych, w których sprawdza się funkcjonalność  i trwałość suszarek.


"Największe wrażenie zrobił na mnie bardzo krótki czas ładowania akumulatora, co jest dla mnie ważne podczas prac związanych z montażem i demontażem AGD" - mówi Robert Cichosz, jeden z testerów. Podobne cechy wysoko ocenił Michał Motyka, który z narzędzia z systemem Wireless Charging korzystał podczas codziennej pracy w laboratorium, tj. demontażu i montażu komponentów. "System Wireless Charging oceniam bardzo pozytywnie. Szczególne znaczenie ma dla mnie krótki, a zarazem efektywny czas ładowania, co pozwala na szybszą i bardziej wydajną pracę"  - podkreśla tester. "System pozwala na ciągłą pracę z urządzeniem, bez potrzeby ładowania i wymiany akumulatora, co bardzo ułatwia nam pracę" - dodaje. Akumulator GBA 18 V 2,0 Ah MW-B Professional wyposażony jest w wskaźnik poziomu naładowania. "To duże ułatwienie, dzięki temu wiem, na jak długo wystarczy mi bateria" - mówi Jarosław Paturaj, trzeci z testerów. Podkreśla on także, że możliwość odłożenia wkrętarki na ładowarkę wraz z baterią podczas wkręcania i wykręcania wkrętów do blachy oraz ciągła gotowość narzędzia do pracy okazują się dużym ułatwieniem. "Bardzo wysoko oceniam wydajność systemu Wireless Charging, dzięki niemu nie marnuję czasu na zmianę akumulatora" - dodaje.

System Bosch Wireless Charging zdecydowanie zwiększa  komfort i wydajność pracy fachowców w obu zakładach. Profesjonaliści docenili jego zalety, wskazując, że ten innowacyjny system znacznie poprawia jakość wykonywanej pracy oraz pozytywnie wpływa na jej płynność.

System Bosch Wireless Charging dostępny jest od wiosny 2015. Bosch rozpoczął nowy rozdział w technologii ładowania akumulatorów od ładowarki GAL 1830 W Professional i akumulatora GBA 18 V 2,0 Ah MW-B Professional. Jesienią rozszerzył system o akumulator GBA 18 V 4,0 Ah MW-C, mobilną ładowarkę samochodową GAL 1830 W DC, która umożliwia fachowcom ładowanie elektronarzędzi akumulatorowych Bosch 18 V podczas jazdy, a także uchwyt samochodowy dla 7 wkrętarek akumulatorowych 18 V firmy Bosch.

Źródło i zdjęcia: Bosch
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: