Mostostal Warszawa z umową na budowę S11 Zegrze Pomorskie-Kłanino

Ocena: 0
5139

7 lutego 2020 r. Mostostal Warszawa SA i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarły kontrakt na realizację odcinka drogi ekspresowej S11 od węzła Zegrze Pomorskie do węzła Kłanino o długości 19,28 km. Wartość umowy: 478,30 mln PLN brutto.

Odcinek, na który została podpisana umowa, rozpoczyna się za węzłem Zegrze Pomorskie (który zostanie zrealizowany w ramach odcinka Koszalin-Zegrze Pomorskie). Trasa biegnie w dużej mierze przez tereny leśne. Droga przebiega na południe od lotniska w Zegrzu Pomorskim, następnie na północ od miejscowości Krępa i Dargiń. Na południe od miejscowości Kłanino droga zbliża się do obecnej DK11. Jest tam zlokalizowany węzeł drogowy, na którym kończy się ten odcinek. W rejonie miejscowości Dargiń zaplanowano budowę Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP kat. I). S11 na tym fragmencie biegnie w całości po nowym przebiegu.

"Po zrealizowanych z sukcesem inwestycjach infrastrukturalnych, m.in. oficjalnie otwartej w zeszłym tygodniu obwodnicy miasta Strzyżowa w województwie podkarpackim, pozyskaliśmy kolejny ważny kontrakt w obszarze budownictwa drogowego. Odcinek drogi ekspresowej S11, który będziemy realizować w województwie zachodniopomorskim, to bardzo istotny projekt dla Mostostalu Warszawa. Umacnia on naszą pozycję, jako jednego z kluczowych Wykonawców w Programie Budowy Dróg Krajowych oraz zwiększa nasze zaangażowanie na terenie województwa, dla którego realizujemy inne kluczowe inwestycje" - mówi Sławomir Barczak, Dyrektor Obszaru Infrastruktury w Mostostalu Warszawa.

Pierwszy szlakowy odcinek S11 w realizacji

Droga S11 łączy bezpośrednio Pomorze Środkowe ze Śląskiem przez Wielkopolskę. Dotychczas na drodze S11 były realizowane głównie obwodnice miejscowości. W ubiegłym roku do ruchu została oddana obwodnica Szczecinka, trwa realizacja obwodnicy Olesna i Kępna. Odcinek Zegrze Pomorskie-Kłanino to pierwszy fragment szlakowy drogi S11, który wkracza w etap realizacji.

Szczegóły kontraktu

  • Wartość umowy: 478,30 mln PLN brutto.
  • Termin realizacji: 36 miesięcy; do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca), do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca).
  • Termin płatności: 30 dni od daty otrzymania faktury.
  • Maksymalny okres gwarancji wynosi 10 lat.
  • Zabezpieczenie należytego wykonania: 10 % wartości umowy brutto w formie gwarancji bankowej.

Źródło i zdjęcie: Mostostal Warszawa

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: