Deskowanie stropowe do dużych powierzchni

Ocena: 4.92063
11026

W przypadku dużych, powtarzalnych powierzchni stropów rodzaj zastosowanego deskowania ma znaczący wpływ na czas i jakość pracy. Dlatego tak ważny jest wybór sprawdzonego dostawcy, który dysponuje deskowaniem optymalizującym pracę na budowie.

 

 

Niedawno w portfolio PERI, wiodącego dostawcy oraz producenta deskowań i rusztowań pojawił się nowy system, który odpowiada na zapotrzebowanie rynku budownictwa żelbetowego. 

PERI ALPHADECK to panelowy system aluminiowych deskowań stropowych składający się z dużych płyt o unikalnej konstrukcji. System zapewnia: wczesne rozdeskowanie, szybką rotację oraz małą liczbę elementów. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, szybkiemu montażowi oraz możliwości wczesnego rozdeskowania, obniży koszty i skróci realizację prac. Użycie systemu zwiększa bezpieczeństwo pracowników dzięki montażowi płyt od dołu. System zapewnia wydajne rozwiązania dla standardowych zastosowań. Gwarantuje łatwe i szybkie rozdeskowanie płyt bez konieczności demontażu podpór.

System deskowań stropowych PERI ALPHADECK jest zaprojektowany dla stropów o grubości:

  • do 350 mm dla płyt o wymiarach 2400 mm x 1200 mm 
  • do 550 mm dla płyt o wymiarach 1800 mm x 1200 mm.

Duża płyta o unikalnej konstrukcji – więcej korzyści

 

 

Dzięki dużym rozmiarom płyt jedna podpora może podpierać pole stropu o powierzchni aż do 2,88 m². Oszczędza to zarówno ilość zastosowanych materiałów, koszty logistyki, robocizny (nakładów roboczych), jak i czas pracy. Ponadto duży rozstaw podpór zapewnia wygodną przestrzeń roboczą pod deskowaniem stropu. Ułatwia to transport materiałów deskowaniowych, a także składowanie materiałów budowlanych. 

Głowica opadowa ADH

 

 

Głowica opadowa ALPHADECK gwarantuje wczesne rozdeskowanie przy zachowaniu parametrów wytrzymałościowych betonu (to na czerwono nie do końca mam sens, bardziej: BEZ WPROWADZANIA UGIĘĆ W ROZDESKOWANYCH STROPACH). Cześć głowicy opadowej jest opuszczana po uderzeniu młotkiem w jej klin, co powoduje obniżenie płyty o 12 cm. Płyty można łatwo odspajać od betonu i natychmiast ponownie wykorzystać w następnym etapie. Wczesne rozdeskowanie przekłada się zatem na zminimalizowanie zapotrzebowania materiałowego na budowie.

Oszczędność czasu i pieniędzy

PERI ALPHADECK nie wymaga użycia dźwigu lub innych dodatkowych urządzeń ułatwiających montaż do wysokości 3,5 m. Do ustawienia płyt potrzebne są tylko dwie osoby. 

ALPHADECK został zaprojektowany w taki sposób, aby ograniczyć proces czyszczenia do minimum. Gwarantuje to dodatkową oszczędność czasu. Płyty ALPHADECK są malowane proszkowo. Ich ramy mają minimalną powierzchnię styku z betonem i sfazowane krawędzie. Minimalizuje to gromadzenie się mleczka cementowego na powierzchniach bocznych.

Łatwość użycia

 

 

Do wykonania stropu w systemie ALPHADECK potrzebne są tylko trzy elementy: płyta, głowica opadowa i podpora PERI. Intuicyjną obsługę systemu można przyswoić w krótkim czasie po podstawowym szkoleniu. Oznacza to, że deskowanie za pomocą ALPHADECK, które odbywa się z poziomu dolnego stropu, może być wykonywane nawet przez mało doświadczonych pracowników. Ponadto za pomocą belki wypełniającej ALPHADECK można równie szybko i łatwo kompensować obszary wokół słupów i przy ścianach.

Jakość PERI

Duże aluminiowe płyty są wykonane z trwałych materiałów wysokiej jakości. Ponadto oszczędności w zakresie odpadów drewnianych przekładają się na wyższą opłacalność. Jeśli chodzi o czyszczenie, to fazowane krawędzie i malowanie proszkowe i podcięte krawędzie płyt ograniczają je do minimum, oszczędzając cenny czas.

 

Źródło: Peri

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: